úterý 3. června 2014

RAW i neraw kuličky

Poslední dobou mám pocit, že moje příspěvky na blogu jsou dost neosobní a taky, že bych ráda trochu pozměnila styl psaní a přispívání.
Letní dny jako by pozměnily můj jídelníček, kdy se mi nechce vařit a ani nemám na vařené jídlo chuť. A když už, tak si ráda dám studený těstovinový salát, vlažné risotto a další ryze letní jídla.
Ráno většinou začínám kaší. Je to rychlý způsob, jak dostat něco do žaludku. Navíc ráno chodím běhat a právě na kaši v kombinaci s ořechy, semínky a ovocem mívám největší chuť. Kde jsou ty časy, kdy jsem se cpala chlebem s máslem a šunkou... Dnes by mě podobné jídlo nejspíš uzemnilo na celý den...
Ranní kaše je skvělá, ale obvykle po ní mívám velice brzy hlad a proto zhruba po dvou hodinách svačím. I svačiny jsou u mě dost monotónní a nejčastěji sahám po ovoci, oříškách či nějakých RAW dobrotách. Nyní si opravdu libuju v RAW (i neRAW) kuličkách, které jsou jako stvořené do krabičky do práce.

Vzhledem k tomu, že se ze zdravotních důvodů vyhýbám citrusům, banánům, kokosu a kakau (a většina RAW se stravujících mixuje ve velkém právě tyto ingredience), zkouším stále nové a nové kombinace. Mezi nejoblíbenější kombinace patří tyto... Ty s kokosem jsou opravdu delikátní a manželovi je občas připravím a sama si zobnu také... :-)

Vyzkoušené kombinace:
1) mák - datle - sezam - pšeničné klíčky - pekanové ořechy
2) datle - kešu - káva
3) kokos - mandle - fíky
4) mák - švestky - vlašské ořechy
5) meruňky - kešu - datle
6) kokos - sušené mango - slunečnicová semínka
7) meruňky - mandle - datle - slunečnicová semínka - moruše

Vždy to dělám od oka... Dám si nějaký základ (většinou datle / švestky / meruňky) a přidám ořechy, dochutím nějakou třetí chutí a pořádně rozmixuju. Když necháte ovoce či ořechy přes noc odmočit, tak vám kuličky budou držet dobře tvar. Pokud nebudete odmáčet, tak stačí přidat pár kapek vody a krásně se vám hmota spojí.
Kuličky připravené do práce. Datle, kešu, slunečnice a káva. Obalované v pšeničných klíčcích. Kontrola kvality proběhla (viz pravý dolní roh :-D )

Jakmile budete s hmotou hotoví, vytvarujte kuličky, které můžete libovolně obalovat v pšeničných klíčcích, skořici, kakau, kokosu, rozsekaných oříšcích apod...

Já si kuličky připravuji večer, dám do ledničky a další den mám super svačinku do práce.

A jaké kombinace máte rádi vy?

3 komentáře:

 1. To budu muset zkusit, nikdy jsem nic podobneho nedelala.

  OdpovědětVymazat
 2. já si před týdnem udělala kombinaci suš.švestky, brusinky, slun.semínko, dýnové semínko, kokosový olej - vše rozmixovala, udělala kuličky a obalila v mletých mandlích, mám to v lednici a když mě honí mlsná, tak si jednu kuličku dám

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. super, díky za tip.. já dnes mixla datle, meruňky, slunečnicová semínka, moruši, mandle a trošku vody... a taky paráda. obalila jsem již klasicky v pšeničných klíčcích ;)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den