pondělí 27. srpna 2018

Zdravější bramboráčky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje
Bez vajec

Bramboráky jsem měla ráda asi vždy. Jen mi po nich bývalo dost těžko. Mamka do nich dávala buď mouku nebo strouhanku, vajíčka a pekla je na plechu. Byly skvělé, ale mastné a těžké. Tyto, které mi pravidelně připravuje můj muž, jsou sice taky mastné, ale my je vždy osušíme od oleje, ale tím, jak jsou jen z brambor bez mouky, vajec, tak jsou úžasně lehké a není po nich člověku těžko. Vyzkoušejte a napište, zda chutnají i vám.


Suroviny: (2 - 3 porce)


1 kg škrobových brambor (varný typ "C")
sůl
pepř
oregáno
1 stroužek česneku (dávám český paličák, který je silný, jinak dát stroužky alespoň 2)
drcený kmín
100 g marinovaných sušených rajčat
100 g nasekaných černých oliv

Brambory nastrouhejte polovinu na hrubo, polovinu na jemno, posolte a nechte alespoň 30 minut stát. Brambory pustí hodně škrobu, který slijte, ale prozatím si jej ponechejte.
Do nastrouhaných brambor přidejte nakrájené olivy, rajčata, koření, česnek a bylinky. Promíchejte. Pokud těsto nebude držet při sobě, přidejte trošku škrobu.

Smažte na nepřilnavá pánvi na kapce oleje v tenké vrstvě do křupava z obou stran.

Jsou báječné! Křupavé a za mě nejlepší bramboráčky, který dovedl k dokonalosti můj manžel.
Vzhledem k použití oregana místo majoránky a přidáváním oliv a rajčat jim doma říkáme "italské" bramboráčky.

Mám taková jídla moc ráda, protože kromě koření a oliv jde o 100% domácí produkci ;-) - naše brambory, sušená rajčata, oregáno, česnek, paprika i čerstvá rajčátka jako příloha. Mňam. Ty chutě jsou úplně někde jinde.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den