čtvrtek 9. května 2019

DIY: 1. Báječné zapečené mussli

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez vajec
Bez cukru
Bez mléka
Bez krutosti 

Tuhle granolu ani nezkoušejte. Fakt. Protože jak ji jednou ochutnáte, nebudete dělat jinou. Fakt. Recept mám sepsaný od ledna, ale vyfotit se mi podařilo až šestou!!! várku.... Tak rychle u nás mizí :oD. A poloprázdné sklenice jsem fotit nechtěla... O důvod víc dělat další a další várky :-D

Kdo by nemiloval hrudky sladkého zapečeného mussli, tzv. granolu. Já to tedy zbožňuju... Bohužel kupovaná granola je buď plná cukru a palmového tuku nebo není dobrá (ty ze zdravých výživ). Tak jsem byla nucena :oD v zájmu svého zdraví a nekamarádičkování s cukrem a palmáčem, vyškatulkovat domácí.
Má několik výhod:
- je bez cukru
- bez palmáče
- bez krutosti (jak jinak)
- chutná
- plná semínek a oříšků, takže výživově bohatá
- moje dcerka se po nich může utlouct a s "mlíkem" (obohaceným o vápník) je to její oblíbená snídaně

Ale nečekejte, že vás to vyjde o moc levněji než v obchodě, spíš si jen pohlídáte obsah. Cena za mussli je cca 130 - 140 Kč, ale zase máte přes kilo granoly - celkem 3 sklenice od kávy Nescafé, takže ve výsledku je to asi levnější než z obchodu, že?

Tak co, jdete do toho taky?

Suroviny (25 porcí):
600 g ovesných vloček
70 g dýňových semínek
70 g slunečnicových semínek
80 g mandlí
1 lžíce skořice nebo perníkového koření
250 ml rýžového sirupu
180 ml oleje

Vše promíchat ve velké míse, dát na plech vyložený pečícím papírem a zapéct cca 20 minut v troubě při 170°C. Nezapomeňte směsí občas zamíchat. Po upečení doporučuji do horké granoly přisypat nasekanou hořkou čokoládu. To je teprve mňamka.

1 porce:
237 kcal
bílkoviny: 5 g
sacharidy: 25 g
tuky: 13 g
vláknina: 3 g

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den