čtvrtek 17. května 2012

Bedýnkuji, bedýnkuješ, bedýnkujeme :-)

Bedýnkování. Znáte?
Pokud jste vyznavači zdravého stravování a bydlíte v nějakém větším městě, tak určitě ano. Pokud ne, ráda Vás seznámím s tím, co to bedýnky jsou :-).
Bedýnky jsou novodobý trend, který spočívá v tom, že lidé, kteří rádi jedí sezónně a nemají k dispozi vlastní zahrádku si mohou za určitou částku objednat bedýnku plnou zeleniny a ovoce až do domu.
Bedýnky jsou různorodé a záleží na každém farmáři co ve svých bedýnkách nabízí.
Setkala jsem se nejen se zeleninou, ovocem, ale také mléčnými výrobky, masem, luštěninami, obilovinami, houbami, bylinkami a mnohým dalším.
Základ spočívá v tom, že si vyberete velikost bedýnky (v mnoha případech jsem se setkala se členěním: pro 2 osoby na týden, pro 3 - 4 osoby na týden, pro 5 a více osob na týden, nebo taky mini, midi a maxi bedýnky).
Většina farmářů je ochotna skladbu zeleniny či ostatního změnit podle vašeho přání.
Zajímá Vás cena? Já kupuji vždy bedýnku pro 2 osoby a platila jsem od 200 do 300 Kč. Záleží na dodavateli.
Jak jsem již naznačila výše, tak skladba zeleniny se mění podle aktuální sklizně. Proto nečekejte jahody v březnu, ale v červnu, nedivte se, že v zimě budou bedýnky málo pestré, protože budou složeny jen z uskladněné zeleniny.

Pro představu přikládám fotky složení svých bedýnek, které jsem za poslední rok vyfotila i s cenou.
 Cena : 369 Kč / 7,5 kg zeleniny a ovoce
 Cena: 200 Kč / 5 kg zeleniny

Pro Brňáky: Nyní odebírám od www.farmarske-bedynky.cz  (poslední dvě fotky, bedýnka pro 2 na týden za 200 kč je bezkonkurenční, zelenina moc dobrá a pestrý výběr) a zatím jsem spokojená.
Ještě jsem objednávala od www.bedynky-domu.cz, ale bohužel stránky již neexistují (první dvě fotky). Poté ještě ze zdravé výživy Bioslunečnice (nemůžu najít foto, ale šlo o BIO zeleninu, bylo toho méně a byla možnost vybrat si i mléčné výrobky. Bedýnka s mléčnými výrobky za 300 Kč).

A co vy, taky bedýnkujete?

4 komentáře:

 1. Než jsme se přestěhovali do jiného města, jezdila jsem si pro bedýnku k jednomu bio farmáři a byla jsem spokojená. Navíc nabízel třeba také mošt nebo kysané zelí. V novém bydlišti už jsem farmáře kontaktovala, ale zatím nemají další kapacitu, tak musím čekat, jestli něco nezbude.

  OdpovědětSmazat
 2. Protože to mám na Zelňák kousek z práce i z domu, tak nakupuji téměř každý den tam a v bedýnkách nejedu :-)

  OdpovědětSmazat
 3. V Brně bedýnkuji s Bedýnky Brno (http://www.bedynkybrno.cz/) a jsem spokojená. Mám blízko výdejní místa a beru si od nich i vajíčka, kváskový chléb a občas sirup nebo mošty.

  OdpovědětSmazat
 4. Zdravím,
  já doporučuji www.badeko.cz. Vedle chutné zeleniny v bedýnkách nabízejí na svém webu i další potraviny z Moravy. Odběrné místo nemají, dovezou ale bedýnky až do domu úplně zdarma.
  Drahomíra

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den