středa 26. března 2014

Mrkvánky s povidly

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan (použít rostlinný tuk místo másla)
Intolerance laktózy (použít rostlinný tuk místo másla)
Diabetik

Jsou recepty, které se těžko nahrazují a hledají se k nim zdravější variace. Některé recepty jsou prostě dobré ve své tradiční podobě a změna ke zdravějšímu jim moc nesvědčí (alespoň pro můj jazyk). Naopak jsou i také, u kterých si ani nepovšimnete, že je mouka celozrnná, cukr třtinový a že tam chybí mléko. A pak existuje ještě třetí kategorie a tam patří zdravé recepty, které snad ani nemají své nezdravé dvojče, mnohdy nemusí obsahovat ani cukr, ani mléčné výrobky, ani vejce a i přesto s nimi uspějete i u zarytých odmítačů všeho zdravého. Do třetí kategorie patří i mnou milované mrkvánky. A právě na ně Vám dnes přináším recept!

úterý 18. března 2014

Zeleninové chilli podle Jamieho Olivera

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Jamie Oliver je král vegetariánských jídel. Těžko uvěřitelné, že? Ale je tomu tak... Není totiž nikdo lepší, než vyvařený a dobrý kuchař, který se nebojí experimentovat a tudíž výsledek jeho jídel je vždy dokonalý a hlavně chuťově pestrý. Přijde mi, že většina vegetariánských kuchařek je plná odlehčených jídel, které jsou dobré, ale... Ne vždy má člověk chuť na něco lehkého a to hlavně co se chutí týče...

Dokonalou souhru chutí jsem našla u Jamieho. Neříkám, v jeho kuchařkách najdete málo vegetariánských či veganských jídel, ale všechna tato jídla stojí za to a ty, která vegetariánská nejsou, stačí trošku pozměnit, maso nahradit tofu, tempehem, goody foody, sojovými kostkami, zbytek receptu ponechat a jen se těšit na výsledek :-).

Dnes přináším další důkaz, že tomu tak opravdu je a to zeleninové chilli (chuťově bych to nazvala spíš karí, ale to je jen můj osobní náhled). Recept pochází z kuchařky "15 minut v kuchyni".

Na zeleninové chilli budete potřebovat:

Primitivní koláč

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bez cukru
Diabetes (náplň již nedoslazovat, ale použít sladká jablka)
Bezlepkové (vybrat bezlepkovou mouku a osladit např. medem, pozor na slady! Ty nejsou vhodné)

Těsto:

pondělí 17. března 2014

Lokše plněné hlívou a zelím

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Dnes jedna česká klasika - lokše. Babička vždy říkala, že musí být tak tenké, aby skrz ně bylo vidět, tak na to myslete! Zavzpomínejte se mnou na dětství a pojďte si upéct bramborové placky. A udělejte si je klidně i do zásoby, dají se dobře i zamrazit. Nejraději je mám z mákem a povidlím, ale výborné jsou i naslano. 

Lokše:

pondělí 3. března 2014

Rizoto

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Makrobiotické
Diabetik

Dnes jeden snadný, avšak velice výživný a zdravý recept. Moje asi nejoblíbenější jídlo, které si často připravuji do práce.