neděle 31. července 2016

Moderní odšťavňování - recenze

Knih o odšťavňování, mixování, koktejlech, smoothie či šťávách je nepřeberné množství. Sama jich vlastním několik. Všechny spojují pěkné fotky, spousta receptů a víceméně totožný obsah. Jedna kniha z tohoto zástupu vyniká a převyšuje všechny. Je jí novinka z nakladatelství Synergie od Mimi Kirk "Moderní odšťavňování - kompletní průvodce".

Tuhle knihu jsem dostala k recenzi již před měsícem, ale natolik mne zaujala, že jsem se rozhodla ji opravdu důkladně prostudovat a dokonce jsem si i dala tří denní detox jen na ovocných RAW šťávách a proto recenze přichází až dnes.
Nejprve bych ráda napsala pár slov o autorce Mimi. Na knize je vidět, že autorka šťávami opravdu žije a tak jsem si o ní začala zjišťovat informace. Je to krásná žena, která je na šťávách již od roku 1970. Je to vegetariánka (nenašla jsem v jejich receptech nic neveganského, ale rovněž ani informaci o tom, že by byla veganka, jen to, že je vegetariánkou od svých 30 let), která v roce 2009 získala od organizace PETA titul Nejvíce sexy vegetariánky přes padesát let. Tipnete si, kolik je Mimi let?

pátek 29. července 2016

Výborné veganské lasagne

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje


Na začátek bych se ráda vyjádřila k jednomu komentáři. Jeden Anonym mi vytkl, že poslední dobou přidávám jen recenze a že je to děsné, že se projevuje česká nátura, že když může mít člověk něco zadarmo a že se mu to nelíbí. Podotýkám že se dotyčný nepodepsal.
Napsala bych k tomu tolik. Miluji a sbírám kuchařky a tak si jich hodně kupuji a dost jich i dostávám od nakladatelství k recenzím. Takže část si platím sama, část mi posílají zadarmo nakladatelé a já na základě toho kuchařku pročtu, vyzkouším nějaký recept (což také není zadarmo). Většinou mi recenze zabere několik hodin času. Není to jen o tom napsat pár vět, ale souvisí s tím i to ostatní.

čtvrtek 28. července 2016

Jez hned - rizota - recenze

Dostala se mi možnost ochutnat jídla od firmy Jez hned, která se specializuje na veganské a vegetariánsé polotovary. Celkem mají 12 veganských a 25 vegetariánských jídel. Skvělé je, že všechna jídla jsou rovněž bezlepková.
Nelekejte se toho slova polotovary, protože nejsou tím, co se obvykle za polotovary schovává. Tato hotová jídla, která stačí jen ohřát, jsou bez konzervantů, barviv a přidaných látek.
Jsou skvělou volbou pro chvíle, kdy není možnost vařit - festivaly, dovolené, nemoci.
Dnes mám pro vás dvě rizota - bombajské biryani a zeleninové biryani. Biryani mám osobně moc ráda, ta jsem byla zvědavá, jak budou tato jídla chutnat a zda mě zasytí.

sobota 23. července 2016

Veg inspirace - snídaně 3

 Uvařený amarant v rostlinném mléce s vanilkou, posypané dýňovými semínky a žahourem z borůvek (borůvky, rýžový sirup, skořice).

Největší chuťové překvapení posledních týdnů RAW krupičná kaše podle Zuzky Lužné - mandlové mléko mixnout s chia semínky, nechat 5 minut nabobtnat. Posypat kakaem a polít rozehřátým kokosovým olejem s agáve/rýžovým sirupem. Já dala místo kokosáku obyč řepkový olej a byla to mňamka. 

pátek 22. července 2016

Nutberg - jídlo budoucnosti?

Na stránky Nutbergu jsem narazila náhodou, když jsem hledala více informací o jídle budoucosti. Tak říkám přírodním, výživným jídlům, které obsahují kompletní škálu vitamínů a minerálu v doprovodu s vyváženou energetickou hodnotou.

V minulosti jsem se setkala a ochutnala konkurenční MANU, kterou si koupil švagr, který jezdí kamionem a hledal jídlo, které mu dodá vše potřebné a nebude náročné na přípravu. Tenkrát jsem byla dost zklamaná, protože mi to absolutně nechutnalo a dalo se to vypít jen zakomponované třeba do smoothie, což ale už postrádalo ten požadavek na jídlo nenáročné na přípravu (a nástroje).

neděle 17. července 2016

Borůvkové lívance

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bez pšenice
Bez cukru
Bez palmového oleje

Taky milujete takové ty lívance s borůvkami uvnitř? Já šíleně moc... No naposledy jsem si je dávala jako vegetarián v jedné hospodě, kde mi je smažily zřejmě na stejné pánvi jako slaninu. No, na dlouho mě přešla chuť, co vám budu povídat... Dnes jsem je udělala ke snídani a ani mi nevadilo, že doma nemám žádnou mouku. Z ovesných vloček jsou super a navíc i docela "zdravé"... :-) Vyzkoušejte...


sobota 16. července 2016

Bramboračka

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bezlepkové
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje

Taky je u vás tak deštivo a kousavě chladno? :-) Takhle nějak si pamatuji léto, když u nás bývala babička. Chodili jsme do lesa na houby a pak mamka vařila bramboračku. Úplně jsem na ni zapomněla. A teď, jak bydlíme hned vedle lesa a začalo tak pršet, jsem na ni dostala ukrutnou chuť. Mamka vždy bramboračku "vylepšovala" uzeným, dělala ji na sádle a přidávala hovězí bujon. No to nezní moc vegansky, že? Rozhodla jsem se, že se pustím do přípravy rostlinné verze a doufala jsem v to, že se mi alespoň trochu povede. No výsledek mne nadchnul... Pokud milujete syté, husté polévky, zkuste i tuto českou klasiku.
Suroviny:

pátek 15. července 2016

SEMIX - recenze a soutěž

O české firmě SEMIX jsem psala již v minulosti. Tenkrát ještě jako vegetariánka. Nyní mi byla nabídnuta nová spolupráce, kdy jsem měla možnost ochutnat veganské produkty. Hlavním důvodem nové ochutnávky bylo to, že firma SEMIX se začala více zajímat o prospěšnost svých produktů a podpořila projekt Stop palmovému oleji a ve svých produktech vyměňuje palmový olej za jiné druhy olejů s menším dopadem na životní prostředí a rovněž začala s omezením cukru.
Jako žhavou novinku SEMIX představil jednoporcové kaše bez přidaného cukru (neobsahují žádný přidaný cukr!).

úterý 12. července 2016

Nejlepší veganský cukeťák

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy 

Jsou věci, které prostě milujete a při přechodu na veganskou stravu vám chybí. A tak stále zkoušíte a zkoušíte, abyste ty chutě vychytaly a co nejvíce se přiblížili dřívějším chutím a to i za předpokladu, že netrpělo žádné zvíře. A ten slastný pocit, kdy se vám povede docílit božské chuti je nepopsatelný... Já už jsem takhle nahradila snad všechno s výjimkou brynzy (kterou jsem milovala), ale už i na tu jsem sehnala recept, jen ho vyzkoušet. A co vy? Co vám nejvíce chybělo? A už jste to dokázali nahradit? 

Pokud milujete cuketu a rajčata, papriku, tak určitě vyzkoušejte tento výborný cukeťák.... Já ho naprosto miluju... A uvidíte, že ho časem budete dělat z dvojité dávky, protože tohle množství (obrovský velký plech) vám nebude stačit... 


středa 6. července 2016

Rostinná antibiotika - recenze

Ne každá, z přinášených recenzí, je horká novinka, ale občas se mi do rukou dostanou knížky, které prostě stojí za zviditelnění. Ne jinak je to i u brožurky Rostlinná antibiotika - tajné zbraně přírody z nakladatelství Noxi. Tímto nakladatelství děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.
 Po dlouhé době se recenze nebude týkat kuchařky, ale knihy, která jde se zdravím ruku v ruce.
Antibiotika, to je strašák mnoha lidí. Celé dětství jsem strávila na antibiotikách. Moje dětská lékařka mi je předepisovala skoro pořád. Minimálně 2x ročně jsem prodělala antibiotikovou kůru a až v dospělosti, kdy jsem se začala zajímat o zdravý životní styl, jsem pochopila, že antibiotika zas taková výhra nejsou a že nejdůležitější je, je nebrat příliš často, protože v případě, kdy byste se nedej bože dostali do situace, kdy váš život bude záviset na účinnosti antibiotik, nemuseli by vám zabrat.
Před lety, kdy jeden blízký člověk skoro rok ležel na ARO v nemocnici se zápalem plic a lékaři nemohli najít vhodný mix antibiotik na které by nebyl rezistentní, jeden doktor prohlásil, že díky nadužívání antibiotik budou do 40 let ATB neúčinné a lidi budou umírat na banální nemoci, protože se antibiotika dávají na vše, rvou se do potravin (zvířata) a nikdo se netrápí hledáním souvislostí a účinky na tělo v dlouhodobém měřítku.