úterý 28. června 2016

Veganské otázky

1) Jak dlouho už jsi veganka?
Vegankou jsem od 1. dubna 2015, předtím jsem byla přes 3 roky vegetariánkou.

2) Co tě vedlo k tomu přejít na veganství? Zdravotní důvody nebo něco jiného?
Zejména etické důvody, přijde mi opravdu hrozné, jak všichni přivírají oči před tím, jaké utrpení se skrývá za masným, mléčným a vaječným průmyslem. Jakmile jsem narazila na přednášky Garyho, nemohla jsem pokračovat jen ve vegetariánství, když mléčný průmysl je snad ještě horší než ten masný. To, že je moje rozhodnutí správné mi došlo chvíli po porodu, kdy jsem držela svou dceru v náručí. Nedokázala bych již kvůli své chuti být za tím, že nějaké matce je násilně odebrán potomek a to co patří teleti je jí násilně bráno a prodáváno lidem. 

3) Pocítila jsi po přechodu na veganství nějaké zvláštní účinky?

čtvrtek 23. června 2016

Whole food - energie pro zdravý životní styl - recenze

Nakladatelství Metafora se nespecializuje na kuchařky, ale těch pár, které vydalo jsou opravdu povedené. Poslední novinkou je kniha jejíž autorkou je Elise Museles, která již několik let píše svůj blog Kale and Chocolate. Pokud jej neznáte, tak více než doporučuji. Já osobně jej mám mnohem radši než třeba oblíbený blog Deliciously Elly (i ten je ovšem skvělý). Myslím si, že Elisiny recepty jsou pestré, zdravé a dají se mezi nimi vybrat velice dostupné a výživné dobroty.

Recenzování této kuchařky mě bavilo mnohem více než jiné kuchařky, protože na první pohled je kniha jiná. Nenajdete zde hlavní chody, ani dezerty, ale naopak plno tipů na sníadně a svačiny a zdravý životní styl. Pro mě naprosto ideální kombinace.
Přiznám se, že většinou u nových kuchařek vyzkouším jen tak jeden, maximálně dva recepty, ale u této jsem jich vyzkoušela již pět a dalších minimálně dvacet čeká na vyzkoušení.

Kniha je rozdělena do tří částí. První část je věnována "Zdravým potravinám", kde se nás autorka snaží seznámit se zdravým životním stylem a s tím, jak používat tuto knihu. Líbí se mi barevné

úterý 14. června 2016

Oatgurt - objev roku 2016

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice
Bez sóji
Bez cukru
Bez palmového oleje

Nepřeháním. Objevila jsem asi před dvěma měsíci na webu Petry (ale originál pochází ze zahraničního webu Earthsprout) úžasnou a dokonalou věc, bez které si již nedokážu představit svůj život - Oatgurt, neboli česky kvašený jogurt z ovesných vloček.
První myšlenka byla, že je to přeci blbost, že to nebude fungovat, ale opak je pravdou. A tak si konečně můžu doma vyrobit rostlinný jogurt za pár korun, který je lehce nakyslý a řekla bych, že mnohem více připomíná klasický jogurt než většina rostlinných jogurtů, které jsem ochutnala (lepší je asi jen Provamel). A na rozdíl od spousty jiných, tak tento ovesný jogurt obsahuje díky fermentačnímu procesu i spousty zdraví prospěšných látek.
Kvašené potraviny zlepšují stravitelnost potravin, biologickou využitelnost důležitých živin, mají baktericidní účinky a skrze zlepšení funkce tlustého střeva mají i přímý vliv na funkci imunitního systému. Je proto vhodné je pravidelně zařazovat do stravování, nejlépe každý den.
No a teď už k samotné výrobě.
Na začátek musím zdůraznit to, že se pouštíte do procesu fermentace a v jogurtu bude probíhat mléčné kvašení a proto je NEZBYTNÉ dodržovat zásady hygieny a používat jen ideálně vřelou vodou vypláchnuté čisté sklenice (používám klasickou 0,7 l zavařovačku) a na míchání vždy dokonale omytou dřevěnou či plastovou lžíci. A vždy jogurt ve sklenici zakrývejte čistým plátýnkem / kuchyňskou papírovou utěrkou / papírovým nearomatizovaným kapesníkem a gumičkou, tak aby se do něj nedostaly mušky a jiný hmyz.

Na zhruba 2 - 3 porce jogurtu si připravte:

pondělí 13. června 2016

Čokoládový RAW dort s višněmi

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian 
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez cukru
Bez palmového oleje
RAW
Bez sóji

Dlouho jsem chtěla vyzkoušet připravit nějaký RAW dort, protože vždy, když jsem jej někde ochutnávala, byla jsem nadšená. Ale popravdě cena RAW dortů, byť doma udělaných, není zrovna nejlevnější záležitost a tak jsem čekala na nějakou výjimečnou příležitost. Ideální podmínky nastali při narozeninové oslavě mojí holčičky a tak jsem se do dortu pustila.
Podmínky byly jasné - bez kokosového tuku a cokoli s kokosem. Nakonec jsem se inspirovala vícero dorty a výsledek byl tím nejlepším, co jsem kdy ochutnala. Rázem se z dortu stal ten nejlepší dort všech dob.
A taky jsem chtěla pořádně otestovat svůj mixér Optimum 9400, který přípravu zvládl na jedničku. O mixéru si můžete přečíst ZDE a případně máte i možnost uplatnit slevu při koupi nového :-).
Nyní ale již k samotnému dortu.
Korpus:

čtvrtek 2. června 2016

Rybízový koláč z ovesných vloček

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez pšenice

Dneska potěším milovníky banánů. Ano, i k nám zabloudily banány (dostali jsme 2 od babičky) a tak jsem se rozhodla udělat nějaký dobrý koláč. Inspirací mi byl koláč od kamarádky, ale jak je u mě zvykem, předělala jsem si jej k obrazu svému. Výsledek je slastný a myslím si, že jsem si našla letního favorita.

Suroviny: