pátek 25. března 2016

Saag aloo

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje

Druhý recept, na který jsem narazil, když jsem hledal nějaká výborná a zajímavá jídla na oslavu narozenin. Chtěl jsem udělat k večeři něco jednoduchého a rychlého, abych neztrácel večer v kuchyni příliš mnoho času. Přitom jsem chtěl, aby to bylo dobré a zajímavé jídlo. Hned, jak jsem recept uviděl, řekl jsem si že ho musím zkusit. Poprvé jsem použil tyhle druhy koření v takovém množství, hlavně hořčičné semínko. Jídlo mě zaujalo, ale měl jsem určité pochybnosti, jestli z tak mála surovin může být opravdu něco hodně chutného. A světe div se ta kombinace chutí a pálivosti byla perfektní. Od té doby jsme si toto jídlo dělali už mnohokrát a určitě ještě budeme…

Suroviny:

čtvrtek 24. března 2016

Rychlé a snadné recepty pro kojence a batolata - recenze

Další knižní recenzí je kuchařka z nakladatelství ANAG od populární britské autorky Annabel Karmel, která má na svědomí řadu knih o dětských pokrmech a výživě. V češtině vyšly v minulosti například knhy Vaříme pro kojence a batolata, Superrecepty pdo kojence a nejmenší děti a 100 nejlepších těstovinových pokrmů.
Více informací o autorčiných počinech si můžete přečíst na jejích webových stránkách ZDE.
Kuchařku Rychlé a snadné recepty pro kojence a batolata můžete zakoupit ZDE.

Kniha je přehldená, stručná a jednoduše řešená. Autorka apeluje na praktičnost, žádné designové vychytávky zde neočekávejte. I přesto se mi kniha líbí a k danému tématu tato jednoduchost sedí.
Kniha je zaměřená ryze na recepty a proto zde nenajdete žádné úvody do dětského stravování. Pro tyto informace doporučuji knihy Radost ze zdravých dětí nebo Vaříme pro děti podle makrobiotických zásad. I když tyto knihy zní specificky a možná jste se zalekli slova makrobiotika, tak se nebojte. Opravdu v těchto knihách najdete ty nejlepší základy pro stravování vašich broučků :-).

Nyní ke kuchařce...

úterý 22. března 2016

Makové housky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice
Bez palmového oleje

Upéct dobrý domácí chléb, to umím, ale upéct měkkoučké rohlíky, pletýnky či housky, to mi zatím moc nešlo. Ale na obhajobu musím říct, že vždy používám jen celozrnné mouky a s těmi je to trošku těžší než s bílou pšeničnou moukou. Dalším adeptem na vyzkoušení byl recept z mé oblíbené kuchařky Místo kapra hlíva na makové housky, který se povedl na jedničku a za poslední týden jsem houstičky pekla podruhé. Jsou snadné, z pár ingrediencí, měkkoučké a moc dobré. Pokud nepočítáte dobu na pečení, tak vám jejich příprava zabere 10 minut. Opravdu. Až tak je to jednoduché.
Opět píši recept tak, jak jsem si jej upravila.

Suroviny:

pondělí 21. března 2016

RAW detox - recenze

Jaro je ideální dobou pro pořádný detox. Tělu se uleví, nabere novou sílu a minimálně se budete cítit lépe. Například křesťané drží 40 dní před Velikonocemi půst. Nechcete i vy vyzkoušet odlehčenou stravu? A že nevíte, jak na to?
Nakladatelství Synergie před pár dny vydalo knihu, která je jakousi průvodkyní právě detoxem. Autorkou knihy RAW detox je Judita Wignall, kterou zajisté všichni znáte, neboť má na svědomí bestsellery jako Živá kuchyně, cesta ke zdraví či Živá kuchyně snadno a rychle. Nakladatelství tímto děkuji za recenzní výtisk a knihu si můžete zakoupit ZDE.

čtvrtek 17. března 2016

Arašídové sušenky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice
Bez palmového oleje

Improvizovat v kuchyni se ne vždy vyplácí. Já jsem ten typ člověka, který má rád před sebou recept, který si následně upravím k obrazu svému, ale vařit bez jakéhokoliv podkladu? To dělám málokdy. Dnes jsem ale měla obrovskou chuť na arašídové sušenky s čokoládou. Recepty na internetu, které jsem našla, se mi ale vůbec nelíbily. Byly většinou moc složité, přeplácané, přeslazené a tak jsem se pustila do pokusu a musím říct, že výsledkem jsou mi výborné, nadýchané a uprostřed vláčné sušenky, které jsou dost podobné těm, které jsme pekli jako děti s mamkou (akorát v nich není tuna másla, cukru a bílé mouky :-)). Pokud máte chuť, tak zaručeně vyzkoušejte.

Suroviny:

úterý 15. března 2016

Vaříme pro vegany - recenze

Nedávno jste si na blogu mohli přečíst recenzi na knihu "Pečeme pro vegany" o které jsem tvrdila, že je ideálním dárkem pro rodiče a kamarády veganů, kteří neví, čím svoje nejbližší při návštěve pohostit. Dnešní kniha "Vaříme pro vegany" je takovou pokračovatelkou pro vaše nejbližší a nejen pro ně. :-)
Knihu má na svědomí Martin Kintrup, který vydal již několik veganských kuchařek a knih (např. Veganské vaření) a vydalo ji nakladatelství Vašut, kterému tímto děkuji za recenzní výtisk. Kuchařku můžete koupit ZDE.

pondělí 14. března 2016

Jáhlový dort

Vhodný pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez cukru
Bez palmového oleje
Vhodné pro děti

Mňam. O víkendu se mi zas něco podařilo :-). Měla jsem děsnou chuť na něco dobrého, ale přitom zdravého, tak jsem se pustila do jáhlového dortu. Proč do dortu? Protože moje holčička bude mít brzy první narozeniny a tak zkouším dorty a ladím je tak, aby si na něm pochutnala i ona. Tento je s kakaovým pudingem, tudíž jí ho nejspíš upravím, ale myslím si, že vy si ho zamilujete, pokud máte rádi nepečené dezerty.

Suroviny (dortová forma o průměru 26 cm):

pátek 11. března 2016

Grizly - ořechová másla

V dnešní recenzi se zaměřím na moji největší slabost a tou jsou ořechová másla. Asi neexistuje značka, kterou bych neochutnala a tak, pokud narazím na něco nového, musím hned vyzkoušet. Další (alespoň pro mě) novinkou jsou ořechová másla Grizly od české firmy Grizly :-).
Na ochutnání jsem si vybrala mandlové crunchy máslo a arašídové s belgickou čokoládou.

úterý 8. března 2016

Sladký toastový chléb

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje

Jestli milujete sladké snídaně, zpozorněte! Na blogu Kate´s cuisine jsem před pár dny narazila na sladkou verzi toastového chleba, kterou jsem se rozhodla hned vyzkoušet. Původní recept jsem decentně upravila - ubrala jsem cukr, čerstvé droždí nahradila sušeným. Výsledkem byl krásně nadýchyný, lehce sladký toast, který chuťově připomíná vánočku. Ideální na sobotní snídani, nemyslíte?
 Suroviny:

pondělí 7. března 2016

Luštěniny - recenze

Novinka z nakladatelství IKAR zajisté potěší všechny milovníky luštěnin (Teda hlavně milovníky fazolí, protože kromě fazolových receptů je zde jen pár receptů s cizrnou a čočkou, takže bych knihu spíš pojmenovala Fazole na 100 způsobů :-). V anglickém originále se kniha jmenuje Bean Cuisine. ).
Nakladatelství děkuji za recenzní výtisk. Knihu můžete zakoupit ZDE.
Autorkou knihy je Genevieve Taylor, britská food stylistka a autorka několika kuchařek. Všechny luštěniny nazývá fazole a prostě je miluje. Kuchařku, založenou na luštěninách se rozhodla vydat zejména proto, že jsou levné, syté a plné živin. Což zajisté ví všichni vegani a vegetariáni. Ale nejen oni ocení pestrou škálu fazolových jídel.

sobota 5. března 2016

Jáhlový makový závin

Tento recept mám od své báječné kamarádky Terezky Ř., jen jsem jej trošku poupravila k obrazu svému :-). Terezce děkuji za inspiraci :-*.

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez palmového oleje
Suroviny:

středa 2. března 2016

Mrkvovo - ořechový chléb

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez cukru

Dnešní recept je z povedené kuchařky "Pečeme pro vegany" z nakladatelství Vašut. Celou recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE
Chlebík z mrkve a vlašských ořechů je naprosto snadný a z pár surovin. Chuť mě naprosto dostala. Tak dobrý domácí chléb se mi už dlouho nepodařil. Výborně se hodí jak ke sladkým, tak ke slaným jídlům. Ale věřte, že jej budete jíst i jen tak :-). Mňam.