úterý 27. prosince 2016

Luštěninové pomazánky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez sóji

Krásný vánoční den, vám přeji. Ježíšek už donesl vše, co zvládl pobrat a rychlostí blesku se blíží konec roku a s ním spojené oslavy. Často se připravují různé chlebíčky, jednohubky a další dobroty, proto dnes přináším dva recepty na rychlé a chutné pomazánky z luštěnin, které mohou být chutnou a zdravou alternativou ke klasickým pomazánkám. Ať vám chutná!

Pomazánka z červené čočky

100 g červené čočky v suchém stavu (uvařit)
1 lžíce lahůdkového droždí (bez sladu je bezlepkové)
2 lžíce tahini
1 lžíce plnotučné hořčice
1 lžička koření Sbohem soli Pikantní (nebo jiné oblíbené koření)
sůl
1 cibule
(případně trocha vody na rozředění)

Všechny surovinydát do mixéru a rozmixujte na oblíbenou konzistenci.


Pomazánka z bílé fazole

100 g bílých fazolí v suchém stavu (uvařit)
1 lžička Curry koření
1 lžíce Umeocta

Nic víc, nic míň. Rozmixovat a nechat vychladit :-). V případě, že se vám bude pomazánka zdát tuhá, přilijte trošku vody (může být klidně ta co zbyde po uvaření fazolí)

čtvrtek 22. prosince 2016

Kimchi burger

Vhodné pro:¨
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Myslím, že tenhle recept přijde vhod. Nevím, jak u vás, ale u nás se kolem Vánoc jí hlavně cukroví, tak jsem pěkně přeslazená a ráda si dopřávám slané dobroty. Třeba výborný kimchi burger. :-)

Musím říct, že můj život bez kimchi byl neúplný. Fakt. Na opuštěný ostrov s sebou beru hromadu kimchi a sušených nakládaných rajčat (chcete recept, jak nakládáme rajčata? Teda spíš, jak je nakládá manžel?) a myslím si, že bych si dokázala vychutnat i kůru ze stromů, pokud by k tomu bylo kimchi :D. Napadlo mě zkusit dát kimchi do burgerů a je to prostě fenomenální kombinace. Vyzkoušejte i vy, zvlášť pokud milujete pikantní a výrazné chutě, stejně jako my.

Fazolový burger (8 ks):

pondělí 19. prosince 2016

Kapr je tradice! Opravdu?

Další z povídacích článků se bude týkat nejkrásnějšího svátku roku a to Vánoc. Já osobně miluji celý advent a celý rok se těším, jak budu zdobit dům, balit dárky, zdobit stromeček, péct cukroví, poslouchat koledy, sledovat vánoční filmy (nejraději mám ty nejvíc kýčové americké typu "Budiž světlo", "Láska nebeská", "Vánoce naruby", "Čtvery Vánoce", "Vánoční prázdniny" a nesmí chybět ani "Sám doma", z českých pak nejsou Vánoce bez "Tři oříšky pro Popelku" anebo ruského "Mrazíka". No a k dobrému filmu patří dobrý vánoční punč nebo svařák a miska (nebo dvě) cukroví.

Smyslem tohoto článku je hlavně to, ukázat vám, jaké jsou ty opravdové tradiční české vánoce. Ve svém okolí znám spoustu lidí, kteří na Vánoce jí kapra jen proto, že je to tradice, tak pojďme se společně podívat do minulosti.

Podotýkám hned na úvod, že jídla se měnila podle geografických poloh a jiná jídla se servírovala na Valašsku a jiná v Praze :-).

Dnešní nejtypičtější vánoční večeří je rybí polévka, kapr v trojobalu nebo na černo a bramborový salát. Ryba se přitom na vánočním stole objevila až v 19. století, přičemž kapr to nebyl (spíš pstruh, úhoř, štika, lín). Kapr skončil na vánočním stole až na konci 19. století a to nejčastěji připravovaný na černo či na modro, smažený v trojobalu se začal podávat až ve 20. letech 20. století a tradice se uchytila až v 50. letech, tudíž jde opravdu o mladou tradici.
Tradice bramborového salátu je zhruba stejně mladá jako tradice kapra v trojobalu a dorazila k nám nejspíše z Vídně.

pátek 16. prosince 2016

Domácí prací prášek

Dneska z trochu jiného soudku... Nebudeme vařit, ale vyrábět. A to domácí prací prášek...

První ze série domácí drogerie. Tento prášek je inspirovaný vícero recepty a upravený tak, aby účinně vypral barevné i bílé prádlo. Velké dík patří především moji milované Klárince, která mě naučila používat perkarbonát a TAED a vyřešila tak můj problém s flekatým prádlem :-). Děkuji, beru.

V případě silně znečištěného prádla doporučuji přidat více perkarbonátu. Pokud budete prát silně znečištěné prádlo na více než 60°C (například pleny), stačí pouze perkarbonát, u nižších teplot je potřeba přidat TAED v poměru k perkarbonátu zhruba 1:20 (5 %). Na běžné skvrny a znečištění stačí níže uvedený recept. Na konci máte i zobrazení, na kolik vyjde jedna prací dávka.

Všechny suroviny na výrobu domácího pracího prášku jsem koupila na eshopu Ekokoza, mýdlo kupuji od firmy Madal z jejich ekologické řady.

Na prací prášek si připravte:

úterý 13. prosince 2016

Kváskové pečení - recenze

Po delší době opět jedna recenze kuchařky. Tato se od ostatních píše skoro sama, protože kniha "Kváskové pečení" od Jane Mason, kterou vydalo nakladatelství Slovart, je dokonalá.
Jistě si už věrní fanoušci všimli, že miluji kváskové pečení a proto jsem s nedočkavostí očekávala tuto kuchařku. Trošku jsem doufala, že kniha bude obsahovat i jiné využití kvásku než jen na chleba.
Designově je kniha jednoduchá, ale krásná. Žádné zbytečnosti, jen prostě fotky pečiva chladnoucího na mřížce či rozkrojeného na prkénku. Důraz je kladen na pečlivé a zároveň nepřeplácané fotografie. Minimalismus a čistota, tak bych popsala tento styl :-).

pondělí 12. prosince 2016

Zelné kapsy

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje

V záplavě sladkých vánočních receptů přijde jistě vhod jeden slaný. Miluju kynuté pečivo, zvlášť teď, když jsem se naučila veganské verze, které chutí předčí ty neveganské. A tak vám přináším jeden vyladěný recept na zelné kapsy, které jsou skvělé na různé párty nebo třeba na Silvestra. I přesto, že jsou dobré i druhý den, doporučuji je péct čerstvé, tak vyniknou nejvíce. 

Suroviny:

neděle 11. prosince 2016

(ne)vinné hvězdičky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Letos mám upečených 6 druhů cukroví, z toho perníčky ještě nemám nazdobené. Už mi chybí jen datlové hvězdičky a budu mít až do 23. prosince od pečení oraz. Poté peču ještě vánočku. :-) No a jelikož jsem si ze začátku myslela, že letos kvůli omezením (nesmím kokos, vanilku, citrusy, kakao) bude vánoční cukroví dost smutné, ale podařilo se mi poskládat několik druhů, které jsou chuťově tak skvělé, že ani nevadí, že nemohu výše uvedené suroviny. Dlouho jsem nepekla vinné cukroví, tak jsem po letech oprášila recept. No a musím říct, že v jednoduchosti je krása a tyto vinné hvězdičky jsou toho důkazem. 3 suroviny a pak obalit v moučce se skořicí. Rozpadají se v puse. Jen nevím, zda vydrží do Vánoc :-D.
Suroviny:

sobota 10. prosince 2016

Vánoce - Datlové sušenky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Vhodné pro lidi s intolerancí laktózy
Recept na tyto skvělé a chutné sušenky pochází z Bioabecedáře od Hanky Zemanové.
Jedná se o receptík, který je bez cukru. Jediným sladidlem je datlový sirup a sušené datle. Pokud máte rádi zdravé sušenky, stejně jako já, tak je vřele doporučuji k vyzkoušení! Nejsou sladké, chutnají božsky po datlích a datlový sirup chuť jen násobí. Určitě zmizí ze špajzky dřív než myslíte!

pondělí 5. prosince 2016

Masarykovo cukroví

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice

Dlouho jsem měla tento recept v repertoáru, ale až letos jsem se dostala k vyzkoušení. Velká škoda.... Ne nadarmo patřilo toto cukroví k nejoblíbenějšímu cukroví našeho prvního pana prezidenta Tomáše Garyka Masaryka. Hledáte-li netradiční, nenáročné, ale báječně voňavé a chutné cukroví, vyzkoušejte tuto klasiku. Já si recept upravila do veganské podoby a i jsem si ji trošku ozdravila :-). Vejce jsem nahradila mandlovým máslem a klasickou bílou pšeničnou mouku špaldovou v kombinaci s čirokovou, která má krásně ořechovou chuť. Pokud ji nemáte, klidně použijte pouze špaldovou, ale až narazíte na čirokovou mouku, tak ji rozhodně vyzkoušejte :-).
No a teď už k samotnému receptu... :-)

Suroviny:

čtvrtek 1. prosince 2016

Linecké cukroví

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bez palmového oleje
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez pšenice
Bez sóji

Upřímně jsem si myslela, že je to nereálné. Upéct dobré linecké cukroví, které je pro mě spolu s perníčky a rohlíčky symbolem vánoc, ve veganské verzi bez palmového oleje a cukru... No a jde to... Sice se pár pokusů moc nevyvedlo, ale tato podoba je finální a jsem s ní spokojená. Ale nikomu nebráním udělat si klasiku :-) s cukrem, pšeničnou moukou a ztuženým tukem... Jen jsem chtěla variantu, kterou si může dát i S. a hlavně co nejvíc cruelty free :-). Doporučuji péct tak 7 dní před Vánoci :-).
 Suroviny (zhruba 40 slepených kousků):

středa 30. listopadu 2016

Ovesný chia toast s marmeládou a banánovou zmrzlinou

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez pšenice
Bez sóji
Bez palmového oleje

Zapojila jsem se do soutěže, kterou vyhlásila firma Emco. Strašně mě zaujala možnost vyhrát rozhovor, který bude zveřejněn spolu s recepty. Tak jsem se tedy přihlásila a byla jsem vybrána. No za úkol jsme dostali zveřejnit recept ke snídani s ovesnými vločkami Emco. A když už teda snídaně, tak něco originálního, protože ovesnou kaši nebo ovesné smoothie asi zná každý.
Udělala jsem tedy královskou snídani pro mého manžela v podobě ovesného chia toastu s marmeládou a domácí banánovou zmrzlinou. A pro tento rok jsem si odbyla množství koupených (férových) banánů :-D.

V úvodu upozorňuji, že je třeba dát pokrájené banány zmrznout přes noc do mrazáku.

úterý 29. listopadu 2016

Honzovy buchty

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez pšenice

Kdo by nemiloval poctivé české Honzovy buchty. Snad každá babička umí upéct ty nejnadýchanější a nejsladší buchty, ke které zajisté připravovaly i luxusní kakao. No, moje babička to umí.
Bohužel, co jsem na rostlinné stravě, tak jsem nenarazila na takové kynuté těsto, ze kterého by Honzovky vyšly takové jako ty neveganské. Ale kdo nezkouší, ten nic nemá a nakonec jsem se i já dočkala.... Po upečení a manželově ochutnání mi byla odměnou pochvala taková, že "Honzovky jsou naprosto dokonalé a nic bych na nich neměnil."
Ano, takže i tuto českou klasiku si můžete připravit aniž by trpěla jediná kráva či slepice. 100 % cruelty free. Vyzkoušejte... Ale varuji předem, na druhý den do práce určitě nezbude.

Jinak recept je od mé kamarádky Moničky :-*.

Suroviny:

čtvrtek 24. listopadu 2016

Vegan měkkounké perníčky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Aktualizace 2016:
Jelikož za měsíc už budou Vánoce, tak mám pro milovníky perníčků tento skvělý, osvědčený recept.

Opět posouvám nejúspěšnější recept na perníčky. S tímto receptem pořád pracuji a snažím se ho vylepšit, aby byly dokonalé, měkké, dobroučké ;-). Letos chci zkusit nahradit tuk obyčejným řepkovým olejem, tak pak případně poreferuji, jak se výsledek zadařil ;-). Opravila jsem v receptu náhradu vejce, kde se mi více osvědčila vanilková hraška místo gelu ze lněného semínka. Hraška perníčkům dodá takovou křupavou kůrčičku, která mi dost připomíná konzistencí to, co s perníčky udělá vejce.

Tak když tu máme ty Velikonoce, tak přináším veganský recept na perníčky :-). Tak směle do toho. :-) Pokud se Vám povedou, budu ráda, pokud mi zašlete fotku (email: happy.lenulka@seznam.cz), ráda ji přiložím k receptu.


pátek 18. listopadu 2016

Domácí sušení - recenze

Novinka z nakladatelství Slovart "Domácí sušení" od autorky Michelle Keogh mne naprosto okouzlila. Očekávala jsem opět další knihu do sbírky RAW kuchařek, kde budou jen samé vitariánské recepty, ale moje očekávání bylo překonáno a dostala se mi do rukou kniha, která je naprosto pro všechny. Není tu žádné vyčlenění stylu a nemusíte se tak bát, že by recepty byly přísně vyhraněné. Naopak, na své si přijdou všichni. Bohužel (pro mě) jsou zde recepty i jen pouze vegetariánské a dokonce i masové, ale těch je minimum, spíš jako ukázka toho, co vše se dá doma usušit.

Kniha je krásně zpracovaná. Líbí se mi, že to není o precizním vystylovaném designu, ale naopak fotky jsou krásné, jednoduché, takové domácí. Přijde mi, že se to poslední dobou až přehání a i když jsou některé kuchařky skvosty, tak často mám pocit, že tak dokonalé jídlo se mi nikdy nemůže podařit a tady to vypadá, jakoby bylo jídlo připravené mnou a u mě v kuchyni (jen ty fotografie jsou lepší ;-). A to se mi moc líbí.
Z fotek na mě dýchá domácí atmosféra, čistota, minimalismus.❤

čtvrtek 17. listopadu 2016

Babiččina karobová buchta

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez pšenice

Toto je přesně ta obyčejná, nadýchaná a lahodná buchta, kterou najdete u babiček i když je překvapíte neohlášeně v polovině týdne. Taková, kterou doma běžně nepečete, ale k babičce se na ni vždy těšíte. Mně chutí připomíná sušenky. Výborná jen tak ke kávičce či na svačinu. :-)

Suroviny:

pondělí 14. listopadu 2016

Polévková mánie - recenze

Nevím, jak u vás, ale u nás s podzimem přichází i chuť na pořádné, vydatné a horké polévky. Nejraději mám kapustnici (zelňačku), cibulačku, česnečku, čočkovou, květákovou, miso a pórkovou. To jsou klasiky, které se nikdy neomrzí a mohu je vařit stále a stále. Ale někdy prostě přijde den, kdy ráda vyzkouším novou chuť, jiné koření a pak brouzdám po internetu a hledám novinky, které mne zaujmou a pak zkouším páté přes deváté a většinou je výsledek moc chutný.
Proto mě potěšila novinka z nakladatelství Metafora od Kathryn Bruton "Polévková mánie", která obsahuje desítky zajímavých receptů na ten, grunt, jak říkaly už naše babičky :-).
Kuchařka je rozdělena do deseti kapitol, kdy prvních pět je věnováno teorii a zbylých pět praktickým receptům.

čtvrtek 10. listopadu 2016

Rohlíky z kvásku

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez sóji 
Bez cukru

Krásný den, dnes mám pro vás další recept na kváskové pečivo - tentokrát na klasické rohlíky. Bílé rohlíky nekupujem už roky, občas si ale koupíme celozrnné, ale přišlo mi, že už to poslední dobou není ono, že je to jen obarvený a ochucený polystyren a narazit na poctivý rohlík je umění. A navíc mě nebaví si v každém novém obchodě pořád vyžádávat složení a zkoumat co je a co není veganské. No Stellince vždy když jsem v Brně kupuji kváskové rohlíky od Staňky Elšíkové, které jsou výborné, ale přeci jen (za kvalitu se platí) celkem drahé - jeden rohlík stojí 12 Kč a když z něj Stella 3/4 hodí pejskovi, tak je to celkem drahá svačina :-D. Tak jsem se rozhodla vyzkoušet upéct kváskové rohlíky doma. Metoda pokus - omyl je má nejoblíbenější :-D a musím říct, že napoprvé se mi povedly opravdu dobré, nadýchané, měkkoučké.

Suroviny:

úterý 8. listopadu 2016

Vánoční prosba

Krásný den, ráda bych udělala pro čtenáře vánoční speciál plný receptů na vánoční veganské dobroty. Ale potřebovala bych vaši pomoc. Máte nějaké osvědčené recepty? Mohli byste se se mnou a ostatními čtenáři podělit? Stačí, když mi zašlete recept s fotkou na email: zdrave-jist@seznam.cz . Pokud máte svůj blog či stránku, ráda u receptu uvedu ;-). Chtěla bych, abychom vytvořili soubor, který bude pro všechny... Ať už jste vyznavači RAW, pečených dobrot, milovníci tropického ovoce nebo českých křížal atd.... Posílejte recepty na cukroví, štědrovečerní jídla, vánočky,.... Budu se moc těšit a děkuji za spolupráci. Klidně prosím tento text sdílejte se svými veganskými přáteli. :-)

neděle 6. listopadu 2016

Perník z kvásku 2

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bez palmového oleje
Bez cukru
Bez sóji
Intolerance laktózy
Makrobiotické

Mám trošku splín a tak doma experimentuji s kváskem... Došla jsem zas do stádia, kdy jsem se rozhodla absolutně přestat s kupováním pečiva. A jelikož moje holčička miluje pečivo, tak jsem se rozhodla naučit i jiné kváskové kromě chleba, který peču pravidelně. A tak jsem dnes pekla rohlíky a perník. Recept na rohlíky přidám později. Recept na kváskový perník už na blogu je, ale pokud si dobře pamatuji, tak perník byl sice dobrý, ale také byl dost tuhý.
V kuchařce "Makrobiotické nedělní vaření" jsem objevila zajímavý recept a tak jsem se rozhodla vyzkoušet, zda tato verze kváskového perníku bude nadýchanější. I přesto, že výsledný perník není extrémně nadýchaný, jak je u perníku zvykem, tak je vzdušný, vláčný a moc dobrý.

Na perník si připravte (dělala jsem z 1/2 dávky do koláčové formy o průměru 26 cm a perník po upečení má asi 1,5 cm):

sobota 5. listopadu 2016

Kimchi

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bezlepkové
Intolerance laktózy
Bez sóji
Bez palmového oleje

Nechápu, jak jsme mohli žít bez kimchi. Tato korejská specialita je totiž (podle amerického časopisu Health) jednou z pěti nejzdravějších potravin na světě. Pokud patříte mezi milovníky pikantní a kyselé chuti, tak čtěte dál... Vitamín C se dá přes zimu doplňovat i příjemnějším způsobem než je kysané zelí...
Kimchi obsahuje velké množství vlákniny, vitamínu C, vitaminu K2, selenu, karotenů (prekurzory vitamínu A), vitamínů B1 a B2, železa, vápníku, kyseliny mléčné a probiotických bakterií. Stručně řečeno po konzumaci kimchi vám poděkují vaše střeva a imunita. A dokonce pravidelná konzumace kimchi vede ke snižování cholesterolu v krvi.
Receptů na to pravé kimchi je asi tolik, jako receptů na tu pravou svíčkovou omáčku. Každá korejská rodina má ten "svůj"jediný pravý. Proto jsme si kimchi připravili podle našich chutí...
Doporučuji připravovat kimchi alespoň ze 3 hlávek pekingského zelí, ale poprvé vyzkoušejte jen jednu hlávku. Přeci jen nevíte, zda vás kimchi nadchne, tak jako nás.

Suroviny:

pátek 4. listopadu 2016

Jez hned - tofu - recenze

Další jídla od firmy Jez hned, která jsem ochutnala, byla ta z tofu - Tofu s hráškem v rajčatové omáčce a Tofu v kari omáčce. Opět se jedná o hotovky bez přidaných látek, bezmasé, veganské, bezlepkové.
Předchozí recenzi si můžete přečíst ZDE.

Tofu s hráškem v rajčatové omáčce

Středně pálivé

čtvrtek 3. listopadu 2016

Quiche a koláče - recenze

Dlouho tu nebyla žádná knižní recenze... Dnes pro vás mám typickou francouzskou kuchyni. Quiche a koláče, které jsou nádherné na pohled, ale taky vše, jen ne veganské (i když výjimky v knize jsou :-)).
No ve své předvege době jsem francouzskou kuchyni považovala za jednu z nejlepších a to zejmén kvůli jejich koláčům a dezertům. 

Kuchařku Quiche a koláče vydalo nakladatelství IKAR a musím říct, že je mi velkou inspirací.

neděle 30. října 2016

Podzimní kaše z quinoy

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez cukru
Bez sóji
Bez palmového oleje
Pro děti
Dneska pro vás mám svou oblíbenou variantu podzimní ranní kaše. Quinoa kaši dodá pořádnou dávku bílkovin, konopná semínka se postarají o omega - 3 - MK, vlašské ořechy nakopnou mozek a ten zbytek se postará o "energii na celé dopoledne". :-) Ta ať vám chutná. Stellinka tuto verzi miluje (bez vlašských ořechů). 

čtvrtek 27. října 2016

Veganem levně, chutně, výživně 2. Udělej si sám

Krásný den,
vítám vás u dalšího dílu rubriky Veganem levně, chutně, výživně. Dneska se podíváme na zub mnohým potravinám, které milujeme a často je kupujeme i přesto, že jsou dosti drahé. Já vám poradím, jak to udělat doma levněji a zdravěji :-). Největší benefit spatřuji nikoliv v úspoře peněz (což je příjemný bonus), ale především v tom, že jste u celého procesu přípravy a tudíž máte 100% kontrolu nad tím, co daná pochoutka obsahuje.
Na začátek bych ráda zdůraznila, že níže uvedené postupy jsou takové, které mi nejvíce vyhovují, chutnají a tak, jak je dělám já. Na internetu najdete zajisté i jiné varianty. Žádná není správná či špatná :-).


Energy RAW tyčinky (cena v obchodě 25 - 40 Kč, 50 g)
Zde záleží na vstupních surovinách. Můžete si tyčinky udělat drahé, ale i levné. Stačí použít ty správné suroviny. Osobně sahám po těch levnějších a dělám je častěji, než abych si je dělala jen výjimečně, protože obsahují drahé výchozí potraviny (pekanové ořechy, mandle apod.)

Základem (téměř) věech tyčinek jsou datle. Datle v nebio kvalitě seženete i za 60 Kč / kg (pokud objednáváte velká balení např. ze Světa plodů), v bio kvalitě okolo 150 - 250 Kč / kg.
Datle by měly tvořit polovinu množství surovin, aby vám tyčinky krásně držely pohromadě.
Druhá polovina je tvořená semínky, ořechy či sušeným ovocem podle vašich preferencí. Uvedu ty nejlevnější a lokální varianty. Ochutit můžete oblíbeným kořením - vanilkou, skořicí, mletou kávou, kardamonem,...

čtvrtek 20. října 2016

Zapečené rýžové těstoviny se zeleninou

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bezlepkové
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez sóji

Tohle jídlo jsme si doma naprosto zamilovali. Spotřebujete do něj zbytky zeleniny a přitom je fantastické. Nám doma nejvíce chutnají kombinace s domácím kysaným zelím, rajčaty, cibulí a buď cuketou, květákem či paprikou. Ale dá se opravdu použít jakákoliv zelenina. Výborná je například kukuřice, hrášek, mrkev, brokolice,... A nepotřebujete ani žádnou drahou smetanu či veganský sýr. Vystačíte si s výbornou vychytávkou a tou je bešamel z hrašky. Znáte hrašku? Pokud ne, tak rozhodně doporučuji vyzkoušet. Je skvělá na sladko (cheesecaky, pudingové krémy, náhrada vajíček,...) i na slano (bešamel, pomazánky, zahuštění, obalování místo trojobalu apod.).
Na 4 porce budete potřebovat:

středa 19. října 2016

Makové muffiny bez lepku

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez cukru
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez sóji
Pro děti 

Dlouho předlouho jsem tento recept testovala do finální podoby. I když jsem vyzkoušela spousty bezlepkových moučníků, nikdy jsem nebyla na 100 % spokojená s konzistencí a chutí těsta. U bezlepkového pečení se mi stávalo, že těsto bylo po upečení buď druhý den tvrdé jako beton anebo se sypalo a nedrželo u sebe. Ono totiž upéct moučník z bílé mouky, cukru, vajec a másla umí každý, upéct veganskou verzi bez vajec a másla už chce nějaký ten cvik, ale upéct vegansky a bez lepku, to už se podle mého opravdu projeví, zda máte na pečení talent a cit nebo ne :-D.
No abych se dostala k jádru pudla, tak se mi konečně podařilo to, o čem se mi ani nesnilo. Upéct nadýchaný, vláčný bezlepkový moučník, který není dusivý a zároveň neobsahuje nic živočišného a to ani palmový olej a cukr.
Pokud vás neodradil dlouhý úvod, tak nyní přejděme k samotnému pečení.
Na 12 muffinů si připravte:

pondělí 17. října 2016

Intolerance laktózy - recenze

Kniha Intolerance laktózy od autorky Doris Fritzscheové vydalo nakladatelství NOXI a zaručeně potěší ty, které trápí potíže s trávením mléčných problémů.

Laktózová intolerance - tento pojem je jedním z deseti nejčastějších, který vyhledávají čtenáři mého blogu a proto věřím, že tato recenze najde své čtenáře.
Laktózová intolerance je "porucha", kdy tělo není schopno strávit laktózu, což vede k mnohým, zejména trávicím obtížím.

středa 12. října 2016

Plněná dýně Hokkaido

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje
Bez sóji

Poté co jsem zlikvidovala asi už dvacátou dýni ze zahrady a měla jsem už dost pečených marinovaných plátků a polévky, rozhodla jsem se ji zapéct. Inspirovala mě kamarádka Klárka, která podobnou rýžovou směsí plní patizony a vyzkoušela jsem tuto variantu, která je lehká, chutná a ideální na odlehčenou večeři. K obědu bych k dýni doporučila přidat ještě nějakou bílkovinu. Buď například opečený tempeh nebo přímo do směsi vmíchat zbytek uvařené luštěniny. :-)
 Suroviny (4 porce):
1 střední dýně Hokkaido

pátek 7. října 2016

Sušenkové řezy

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje

Nečekejte nic zdravého, jen se podělím o recept na veganskou verzi mého oblíbeného moučníku z dětství. Doma jsme tomu říkali Bebe řezy, protože obsahovaly vrstvu Bebe sušenek. Šlo o moučník ze třeného těsta potřeného pudingovým krémem, pokladeného Bebe sušenkami a politý byl čokoládovou polevou. Já jsem se jej rozhodla na oslavu připravit ve veganské verzi a zcela po svém.
Korpus jsem udělala podle kuchařky "Pečení pro vegany", krém je z vanilkové hrašky, sušenky jsem použila od firmy Gullon Fibra a polevu jsem udělala z hořké čokolády, kakaa, trošku oleje a vody... No však se podívejte sami :-).
Suroviny na korpus (1 plech 40 x 40 cm):

čtvrtek 6. října 2016

Pečeme zdravě bez lepku - recenze

Na předchozí recenzi "Vaříme zdravě bez lepku" navazuje další publikace "Pečeme zdravě bez lepku", kterou vydalo nakladatelství Vašut.

Knihu mají na svědomí opět Němky CH. Schafer a E. Stemmer.

Začnu pozitivy. Na knížce se mi velice líbí teoretická část, která je bezkonkurenční. Na přebale knihy najdete soupis všech bezlepkových mouk a obsah živin v nich. Dozvíte se například, že na vlákninu je nejvíce bohatá sojová mouka, naopak na vitamín B6 mouka quinoová a na tuk nejchudší je bramborový škrob. Najdete tu i lepkové mouky, abyste mohli udělat srovnání.
Teoretická kapitola "Pečení při celiakii" obsahuje přehršle rad a tipů, jak si nemoc zpříjemnit a z bezlepkového pečení udělat zážitek v objevování nových věcí, nikoli noční můru.
Pozitivem je i nízká cena, kdy za pár korun dostanete do rukou publikaci, která má vyšší informační přínos než bezlepkové kuchařky několikanásobně dražší.

úterý 4. října 2016

Vaříme zdravě bez lepku - recenze

Dneska mám pro vás další kuchařku, která potěší hlavně čtenáře na bezlepkové dietě. Jedná se o starší knihu z nakladatelství Vašut, kterému tímto děkuji za poskytnutí recenzního výtisku, která vás provede nástrahami v případě bezlepkového vaření. "Vaříme zdravě bez lepku" od T. Marquardt a B.-M. Lanzenberger je pěknou příručkou pro ty, kteří tápou v otázce klasického bezlepkového stravování.
Na úvod bych zase přidala pár slov z pozice vegana - tato kniha není veganská a z mého pohledu bohužel až příliš konvenční. Je to ideální kniha pro ty, kteří se stravovali běžně (maso, mléko, vejce, pečivo z bílé mouky, cukr) a kvůli celiakii museli vyřadit ze stravy lepek. Některé recepty jsou sice zdravější, ale na můj vkus je tu přeci jen minimum odlehčenějších jídel, které bych při takovémto onemocnění očekávala.

Kuchařku mají na svědomí T. Marquardt a B.-M. Lanzenberger, dvě Němky, z nichž Britta-Marei se zaobírá poradenstvím ve výživě při různých zdravotních komplikacích a řeší tedy recepty ze zdravotního hlediska celiaků a Trudel je oproti tomu vášnivou kuchařkou a sama trpí celiakií. Kombinací těchto dvou žen vznikla kniha, podle které bude pro celiaky radost vařit. I co se týče volby surovin, neboť Německo, naše sousední země, je na tom s nabídkou surovin víceméně stejně, jako u nás v Česku.

pondělí 3. října 2016

Veganské občerstvení - 3 x pomazánka

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Pokud občas řešíte, jaké připravit pomazánky na rodinou oslavu, vyzkoušejte tyto tři. Jsou výtečné, dobré a mám je otestované na oslavě manželových 30. narozenin, kde jsme byli jediní vegani. Všem moc chutnaly.

Nejprve si připravte sojanézu. Na výbornou domácí sojanézu za pár korun si připravte 2 hrnky řepkového oleje, 1 hrnek tekutého sojového mléka, lžíci plnotučné hořčice, sůl a pepř.

Do mixéru dejte olej a mléko a mixujte. Postupně zvyšujte otáčky až na maximum. Zhruba za minutu byste z oleje a mléka měli mít hustou majonézu, kterou dochuťte hořčicí, solí a pepřem.

Takto připravenou majonézu můžete používat podle libosti a v uzavřené sklenici vám v lednici vydrží až týden.

Tofíčková

pátek 30. září 2016

Zapečené těstoviny se zeleninou

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bezlepkové

V sobotu jsem byla na kurzu zdravého vaření, který pořádali manželé Škvařilovi, autoři Hrašky, kterou miluju a jelikož jsem dostala i kuchařku s pár recepty, rozhodla jsem se, že je musím vyzkoušet. A navíc jsme si jako účastníci kurzu mohli koupit hrašku v kilovém balení za 100 Kč! No nekupte to, když normálně toto balení stojí 130 - 160 Kč. Vzala jsem si vanilkovou a pikantní do zásoby :-).
Jako první jsem zkusila zapečené těstoviny, zajímal mě bešamel z hrašky a musím říct, že jde o opravdovou pochoutku. Už se nejspíš nehodlám vracet ke klasickému bešamelu a budu jej zkoušet i do lasagní. Mňam.

Suroviny:

středa 28. září 2016

RAW makový závin

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bezlepkové
Intolerance laktózy
RAW
Bez cukru
Bez palmového oleje
Bez sóji

Minulý týden jsem přidávala recept na klasický kynutý makový závin a dnes mám pro vás něco nepečeného, ba dokonce RAW :-). V jedné brněnské kavárně jsem nedávno ochutnala RAW makový závin a protože mi tak moc chutnal, rozhodla jsem se, že si jej připravím doma. Suroviny jsem volila podle paměti a chuti. Netuším, co bylo v originálním kousku, ale v mém najdete pohanku, datle, mák a povidla. :-)

Těsto:
1 hrnek pohanky lámanky
2 lžíce lněného semínka
špetka soli
1/4 hrnku datlí
vody tolik, aby vzniklo nelepivé, tvárné a nedrolivé těsto (já dala zhruba 1/2 hrnku)

Náplň:
1 hrnek povidel
1 a 1/2 hrnku mletého máku
1/4 lžičky skořice

Pohanku a lněné semínko se solí nejprve rozmixujte na mouku v mixéru a nasypte do mísy, poté rozmixujte datle s troškou vody na kaši a vlijte k pohance. Postupně vypracovávejte těsto a případně přidávejte vodu. Hotové těsto rozválejte mezi dvěma pečícími papíry na obdélník zhruba 20 x 40 cm.
Na rozválené těsto navršte náplň smíchanou z máku, povidel a skořice. Rozetřete ji rovnoměrně na celý čtverec a zarolujte. Dělejte to opatrně, ale za pomocí pečících papírů to půjde.
Hotovou roládu potřete vodou a dejte přes noc do ledničky rozležet. Druhý den opatrně krájejte ostrým nožem a dobrou chuť!

Poznámka - pokud nemáte rádi pohanku, tak ji nahraďte třeba kešu oříšky. Bude to fungovat stejně. Pohanka je v roládě dost cítit, ale já ji miluju, takže mi to velmi chutná.

pondělí 26. září 2016

Vegan v práci aneb krabičkujeme 1

5 dní, 5 snídaní, svačin a obědů. Připravila jsem pro vás do rubriky Vegan food inspiration několik tipů, co si připravit na jídlo do školy/práce či na výlet :-). Podotýkám, že hlavně používáme to, co dozrává na zahradě. :-)

 Pondělí:
snídaně: ovesný jogurt, chia semínka, konopná semínka, sušené švestky
svačina: jáhelník zahuštěný vanilkovou hraškou, s makovo-povidlovou náplní a švestkami (recept přidám)
oběd: zapečené rýžové těstoviny s bešamelem z hrašky, zelím, paprikou, rajčaty (recept bude v týdnu na blogu)
svačina: jablko, případně když bude hlad tak žampionová pomazánka a pečivo (koupit čerstvé)

středa 21. září 2016

Veg inspirace - večeře 2

Po delší době mám pro vás opět trošku inspirace na veganské večeře. Tak snad se vám budou líbit. Krásný den.
Luštěninová polévka s celozrnnou rýží.

 Lilkový tataráček s pečivem.

úterý 20. září 2016

Nutrifree - recenze

Jak jste si mohli všimnout, tak poslední dobou upřednostňuji bezlepkovou stravu a tak mě potěšilo, když jsem objevila firmu Nutrifree, která se specializuje na dovoz italských bezlepkových potravin.
A když se řekne Itálie, tak se vám zajisté vybaví těstoviny, pizza, minestrone či sladké koláče.Vše uvedené najdete i mezi výrobky Nutrifree a to většinou ve veganské verzi (těstoviny, polévky, mouky a směsi na pečení jsou všechny veganské, sušenky a krekry jen některé).
Na výrobky Nutrifree mě upozornila kamarádka a zjistila jsem, že se jejich výrobky dají zakoupit v My food marketu (sušenky, tyčinky, cereálie) a v Makru (nějaké mouky, těstoviny, pečivo).

Zatím jsem vyzkoušela Bio středomořskou polévku, která mi velice chutnala. A z jednoho balení jsme měli 4 porce syté, husté a lahodné polévky. Složení je prosté, jen celozrnná rýže, předvařená fazole a hrách. Při přípravě polévky jsem přidala olivový olej a zeleninový vývar. Nejspíše ráda brzy vyzkouším i jiné příchutě. Polévka chutnala i Stellince :-).
I když mám své favority, co se týče bezlepkových těstovin, vyzkoušela jsem Multicereální Caserecce,

pondělí 19. září 2016

Kynutý makový závin

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice
Bez palmového oleje

Milovala jsem makové záviny. Jakože moc. Ale bohužel jsem ještě neobjevila veganskou verzi a tudíž jsem se musela vrhnout na domácí výrobu. Jako velké plus domácí přípravy spatřuji v tom, že jsem si závin mohla udělat extra makový a ne jen těsto s troškou máku, jak je u těch kupovaných běžné. Jo a kdybyste to nevěděli, tak v Albertu přidali novinky pro vegany a jedním skvělým objevem jsou Honzovy povidlové buchty s 50 % náplní ;-). Je to mňam. No ale teď už k tomu domácímu....
Na 1 závin budete potřebovat:

neděle 18. září 2016

Pečení pro vegany - recenze

V lednu jsem pro vás měla recenzi na publikaci Vaření pro vegany, která sklidila nečekaný úspěch a ani se nedivím. Nyní nakladatelství IKAR přichází s pokračováním, které nadchne zejména milovníky pečení. Knihu Pečení pro vegany má opět na svědomí Nicole Just, která je nejen skvělá kuchařka, ale jak zajisté zjistíte i pekařka a cukrářka. Pokud si mám od Němců převzít jednu jedinou věc, tak je to jejich nadšení pro veganství. Nadšení je patrné i z této knihy.

pátek 16. září 2016

Švestková sezona

Krásný den,
sezona švestek je v plném proudu a nevím, jak u vás, ale u nás jich je opravdu požehnaně. Po několika chudých letech se letos stromy prohýbají pod tíhou švestek. Já švestky miluju a proto jsem šťastná, že si letos mohu švestky nasyslit do zásoby. Nebudu tu dávat recepty na koláče, moučníky apod. Spíš vám ukážu, jak zpracovat 20 - 30 kg švestek tak, aby vás to nebolelo a nemuseli jste v kuchyni trávit moc času. A hlavně tímto způsobem můžete ušetřit spousty peněz, protože všechny mnou připravené dobroty jsou v obchodech pěkně drahé. Takže pokud máte možnost, tak otrhejte stromy a pojďte se mnou zpracovávat. My osobně švestky sice máme, ale jsou mladé a ještě moc neplodí, ale soused má celou alej švestek a sám je nijak nezpracovává, tak jsem se s ním domluvila, že si pár košů natrhám. A i volně v okolí roste plno švestek, tak zajisté i vy najdete nějaký zdroj zdarma. Pokud ještě neznáte, tak doporučuji stránku Na ovoce, kde si můžete najít volný strom ve svém okolí. :-)


Proč sbírat a jíst švestky?

sobota 10. září 2016

Švestková pomazánka alá Nutela

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Bezlepkové
Intolerance laktózy

10. září 2016 - recept jsem vylepšila :-) Novou verzi najdete pod původním receptem. Krásný den

Opět další recept ze sekce zavařování :-). Sezóna ještě neskončila, právě naopak... např. taková sezona švestek je nyní v plném proudu. Překvapte své blízké švestkovou pomazánkou... Chuť Vás zaručeně překvapí a navíc pokud tuto pochoutku smícháte s mákem, dostanete tu nejlepší náplň na koláče či na šulánky ;). Tak pojďme na to...

Suroviny:

úterý 6. září 2016

Veganem levně, chutně, výživně 1. část úvod

Celé léto byl můj blog trošku pustý, co se týče mojí tvorby. Ale nezahálela jsem. Připravovala jsem pro vás rozsáhlé články o veganské stravě. Nejprve to měl být jen jeden článek, ale nakonec mě to tak chytlo, že jsem si pro vás připravila článků několik. Budou postupně publikovány – každý týden nový článek.

Jeden z nejčastějších argumentů proti veganství je ten, že veganské vaření/stravování je o dost dražší. Ano, může se to na první pohled zdát. Když půjdete do zdravé výživy a podíváte se na veganské polotovary, sušenky, sladkosti, jogurty apod., tak jsou dražší, než neveganské, obyčejné potraviny. Můžete se takto stravovat a opravdu se nebudete stačit divit…. Ale stejně tak je drahé i běžné stravování, když si budete kupovat lepší potraviny, stravovat se z polotovarů apod.
Rozhodla jsem se, že pro vás připravím články, které se budou točit okolo levného veganského vaření. Takže pokud jste začínající vegan (nebo o veganství uvažujete ), zde můžete najít spoustu informací na jednom místě. Seznámím vás s jídelníčkem za pár korun, kterým do těla dostanete jak bílkoviny, tak vápník, železo,…. A to aniž by vás to zruinovalo. Následně vás chci také seznámit s oblíbenými veganskými potravinami, které patří v obchodě k těm dražším a já vás naučím si je připravit doma levněji a chutněji.

Tak jdeme do toho?
Nejprve bych vám chtěla dát pár tipů, jak levně nakupovat.

sobota 3. září 2016

Obědový bramborový salát

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje
Bezlepkové

Přiznám se, že miluju bramborový salát. Na Vánoce si ho děláme aspoň 3 kila a ve dvou lidech ho za 3 dny sníme. Během roku ho moc neděláme, ale nedávno jsem ochutnala salát, ve kterém byly i fazole a řekla jsem si, že bych mohla z bramborového salátu udělat plnohodnotné bezlepkové hlavní jídlo. No a tak jsem si upravila náš oblíbený bramborový salát do lehčího kabátku, přidala jsem uvařené bílé fazole (i když červené by mu asi slušely více) a tradááá luxusní oběd byl na světě....

Suroviny:

pátek 2. září 2016

Není to jen palmový olej...

Jak jsem avizovala již v červenci, ráda bych na blogu provedla několik změn. Můžete se těšit na více článků, recenze dostanou nový kabátek a už nebudou v tolika článcích, ale spíše jen v souhrnech, pořád se ale můžete těšit na recenze nových kuchařek. Dále přibudou rubriky "Malý vegan", "Veganství a sport" a především rubrika "Veganem chutně, levně a výživně" na které pracuji již několik měsíců...
Dnešní článek je první ze série novot a bude se zabývat problematikou (nejen) palmového oleje. Tak tedy hurá do toho.

Hned na úvod podotýkám, že články budou hlavně o mém subjektivním pohledu na danou problematiku. Nastudovat a vlastní názor si můžete udělat z uvedených zdrojů...
Zdroj: ZDE
Zaregistrovali jste nynější vlnu odporu proti palmovému oleji? Přijde mi, že bojkot slyším ze všech stran. Nebojte, nebudu obhajovat konzumaci palmového oleje, to vůbec. Spíš přináším svůj pohled a zamyšlení nad celou problematikou.

čtvrtek 1. září 2016

Snídaně s láskou - recenze

Pokud občas řešíte otázku, co snídat, mám pro vás skvělý tip. Novinka z nakladatelství Slovart od Davida Beze "Snídaně s láskou" nabízí okolo 150 návrhů na zdravé sladké i slané snídaně.

Kuchařka je v pevné vazbě, což je v poslední době spíše výjimka a většina knih, která mi prošla