čtvrtek 23. listopadu 2017

Bleskové ovesné tyčinky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez sóji
Bezlepkové (použít bezlepkové vločky!)

Asi nejjednodušší recept na sušenky vůbec. Suroviny budete mít nejspíš doma. Výsledkem vám budou měkké, slaďoučké sušenky, které jsou zcela bez cukru, mouky, sóji, pálmáče apod. Vhodné pro malé děti, které už jí vlašské ořechy. Dobrou chuť

Suroviny:

sobota 18. listopadu 2017

Moje týdenní zásady

Krásný den,
často mi na email píšete, jak si sestavit jídelníček tak, aby se člověk nemusel bát, že tělu něco nechybí. O tom, že musí být pestrý,ideálně ze základních surovin apod. jsem již několikrát psala třeba ZDE nebo ZDE, ale nyní bych vám chtěla ukázat svoje týdenní zásady, které mám vypsané na lednici, a dodržuji je. Tak se nestane, že na něco důležitého zapomenu. Je to jen inspirace, samozřejmě to každý může dělat jinak a po svém. :-)

středa 15. listopadu 2017

Optimum Nutri force extraktor

Krásný listopadový den,
v minulosti jsem vám představovala svoje kuchyňské miláčky - vysokorychlostní mixér Optimum 9400 a starší odšťavňovač Optimum 600. Více v recenzích a pořád platí slevový kupon na stránkách Froothie LS-Optimum-Mixer , díky kterému získáte slevu 540 Kč. Více o slevě na předchozích recenzích.

Slevový kupon na Nutri force extraktor je ve výši 128 Kč po zadání kódu na stránkách Froothie LS-OptimumNutriForce-5. 

Optimum 9400 miluji a používám téměř denně, ale když jsem dostala možnost výhodně zakoupit si menší extraktor od Optimum, neváhala jsem, protože často mixuji malé množství a nebaví mě kvůli tomu pořád čistit velký mixér. V dnešní recenzi bych tedy ráda představila tento malý Nutri force extraktor značky Optimum.

Mixér používám již 2 měsíce, tudíž první oťukávání proběhlo, tak snad budu stejně spokojeně mluvit i po roce, dvou :-).

pondělí 6. listopadu 2017

Novinky z nákupního košíku 2


Po delší době mám pro vás opět novinky (podle mého oka), které jsem v poslední době ochutnala. Doufám, že vás produkty zaujmou a budou novinkou i pro vás..
 Čaj značky Sonnentor, konkrétně Chai ohnivý Rooibos. Pokud milujete koření Chai Masala a rooibos, tak určitě zkuste tento čaj. Je skvělý jen tak nebo i s našlehaným mandlovým mlékem. Moje podzimní láska.
 Máte rádi arabskou specialitu burek? Můj manžel ho zbožňuje. Nejraději má se zelím. V arabském obchůdku v Brně na Solniční jsem narazila na filo těsto a pustila jsem se do domácího burku. Byla to vážně legrace :-). Domácí burek je úžasná věc. Z filo těsta můžete vykouzlit arabské moučníky (například Baklavu) nebo jej použít na různé zapékané dobroty jako v případě použití listového těsta, jen s filo těstem bude výsledek křupavější a vrstvenější.
 Novinka od Emco tyčinka "proteinovka", která mi zachutnala. Sice je hodně sladká, ale jako nouzovka jednou za uherský rok, proč ne.
 Výborné konopné proteiny od české firmy Zelená země. Od stejné firmy jsem vyzkoušela výborné loupané konopné semínko a báječnou konopnou mast, která mi dost zklidnila ekzém na rukou. Rozhodně doporučuji kouknou na jejich nabídku, pokud je neznáte. ZDE
 Výborné arašídové křupky bez palmového oleje. Koupené v rakouské Bille, ale věřím, že budou k sehnání i u nás. Alnaturu u nás prodávají v Globusu a DM drogerii.
 Asi nejlepší "mléčná" veganská čokoláda. S celými lískovými oříšky. Jakože fakt mňam. V Brně například ve Forkys.
 Dvě chuťově dokonalá mandlová mléka značky Joya. Vím, že Joya je k sehnání i u nás myslím v Kauflandu, ale nevím, zda i tyto příchutě. Za mě jedny z nejchutnějších rostlinných nápojů. Zakoupeno v rakouské Bille.
 Ještě jedna rakouská potravina (Lídl) klobásy se sýrem, které chutnaly opravdu báječně. Základ klobás bych typla hmota podobná seitanu. Opravdu výborně dochucené. Tuto značku u nás prodává Albert.
 Český Lídl a kukuřičné těstoviny značky free from. Naštěstí jsou už pryč časy, kdy kukuřičné těstoviny byly nepoživatelné. Tyto jsou moc dobré a hlavně cenově dostupné.
 Novinka od Nemléka - Nejogurt. Musela jsem vyzkoušet. Bohužel cena je pro mě příliš vysoká (50 Kč za malý jogurt), ale ta chuť je dokonalá. Nejlepší rostlinný jogurt, jaký jsem zatím ochutnala. Škoda, že skleničky nejsou vratné.
Tyto sirupy sice Country Life prodává již dlouhá léta, ale nedávno přišel s novinkou a to těmito obřími baleními. Osobně datlový sirup používám denně a rýžový do pečení, proto jsem velká balení uvítala s nadšením. A navíc se to i vyplatí, cenově jsou výhodnější než stejné množství v malých balení.

sobota 4. listopadu 2017

Tenkrát svět - recenze

Dneska bych vám ráda představila novou dětskou veganskou knížku od českých autorů Míši a Lukáše Vincourových. Pokud Lukáše s Míšou neznáte, určitě doporučuji nahlédnout na jejich stránky LilVil, kde najdete velkou nabídku produktů od ručně šitých polštářků přes oblečení, knihy, květinové čelenky a spoustu dalšího. V sekci Zvířata nejíme je zboží, jejichž nákupem podpoříte projekty spojené se záchranou zvířat či ochranou přírody.

Poslední velký projekt, kniha Tenkrát svět, vás zavede do pohádkového světa, kde je vaším

pátek 3. listopadu 2017

Veganem chutně, zdravě, levně 5 - Plnohodnotná veganská strava

Světové zdravotnické organizace schvalují veganství jako stravu plnohodnotnou pro všechny věkové kategorie včetně těhotenství, kojení, dětství i dospívání.

Já vždy doplňuji, že veganská strava je zdravá tehdy, pokud je pestrá, složená ze základnich celozrnných potravin s minimem průmyslových polotovarů, hotovek a jiných specialit.

Prostě základem zdravé rostlinné stravy je jíst pokud možno lokálně a co nejpestřeji to jde.

Nejčastější problém spatřuji v tom, že většina lidí si pod pojmem veganství ani vlastně neumí nic představit. Vezměte si klasickou maso-mléčnou stravu a oddělejte si z ní neveganské produkty. Co vám zbude? No, nic moc, že?

Podívejme se například na tento "typicky český" jídelníček ze serveru Omlazení:

středa 1. listopadu 2017

Řepové muffiny s krémem z adzuki faozlí

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez sóji
Bez palmového oleje

Začíná listopad, což je takový veganský měsíc. Zapojila jsem se do Veganské výzvy Srdce rozhoduje a jelikož jsem veganem a nekonzumentem masa už delší dobu, rozhodla jsem se, že přispěju k výzvě tím, že po celý listopad budu více aktivní a pokusím se přidat co nejvíce článků, receptů a recenzí. Doufám, že se vám budou příspěvky líbit a vy, kteří koketujete s myšlenkou vyzkoušet rostlinnou stravu, zkuste to třeba právě teď v listopadu spolu s ostatními účastníky Veganské výzvy. Mě jedna taková výzva namotivovala k tomu, abych se následně k neveganské stravě nevrátila.

Začněme něčím sladkým, ale zároveň zdravým a to těmito skvělými čokoládovými muffiny. Mňam.

Suroviny:
Muffiny: