čtvrtek 16. října 2014

Jaký olej použít?

Na českém trhu je v nynější době možno natrefit na stovky různých druhů olejů - slunečnicový, olivový, konopný, bodlákový, kokosový, dýňový, lněný, arašídový, sezamový, rýžový, ale také neobvyklé jako např. jahodový, olej z červené řepy, z malinových jader a mohla bych pokračovat dále. Zajisté Vás taky láká kdejaký olej koupit a vyzkoušet, ale upřímně, víte jak a kdy jaký olej použít? Nebo v tom plavete, stejně jako já dříve?

Od toho jsem tady a pokusím se vás naučit používat oleje správně. Pevně věřím, že po přečtení tohoto článku rozšíříte svoji sbírku olejů alespoň o pár kousků...

Tak jdeme na to...
Zdroj: http://img.blesk.cz/img/1/full/392030-img-olivovy-olej.jpg


Nejprve základní rozdělení olejů podle přípravy:

pondělí 13. října 2014

Puding

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bezlepkové
Intolerance laktózy

Věřím, že mnohým lidem  puding nepřijde složitý, na to, aby na něj potřebovali recept, ale chtěla jsem kromě té klasické verze přípravy (z prášku) poukázat i na přípravu bez pudingového prášku. Mimojiné jsem Vás chtěla seznámit i s veganskou a zároveň bezlepkovou verzí piškotů :-). Já sama jsem totiž dlouho pátrala po chutných veganských piškotech, které by zároveň byly i bez palmového tuku.

Suroviny:
Klasická verze:
1/2 litru rostlinného mléka
2 lžíce rýžového sirupu
1 bal. pudingového prášku
1 bal. vanilkového cukru
jáhelné piškoty (od firmy Natural - jsou nejen veganské s kokosovým tukem, ale rovněž i bezlepkové)

čtvrtek 9. října 2014

Křupavá marocká pastilla

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy


Dlouho jsem nepřidala žádný recept. Doufám, že si Vás udobřím tímto receptem, který se výborně hodí na večeři. Je to recept od Jamieho Olivera z kuchařky "Save with Jamie", akorát je upravený do veganské verze. Jedná se o delikatesu a opět jsem si potvrdila, jak je Jamie úžasný kuchař, podle kterého všechna vyzkoušená jídla stojí za to. Neznám žádného jiného kuchaře, který by uměl tak dokonale vychutit jídlo. Jeho pestrost a odvaha v kombinování koření a surovin je úchvatná!
Ale dost bylo slov, pojďte do toho... :-)

Suroviny:
100g kuskusu (ideálně Kuskus ochucený od Country life)