pátek 30. října 2015

Damodara - recenze

Damodara. Výrobce veganský bezlepkových dobrot. Zajisté jej znáte z farmářských a jiných trhů, protože tam jsou k sehnání nejčastěji. A poté ještě ve zdravých výživách, ale tam už je to horší.
To si takhle zamilujete nějakou dobrůtku z trhu a pak ji nikde nemůžete sehnat.
Tak si asi dovedete představit moje nadšení, když jsem zjistila, že moje milovaná Damodara má svůj eshop a co víc, tak kromě mých milovaných tyčinek a chipsů rozšířily sortiment i o mouky a výtečné zeleninové koření. No ale nebudu předbíhat... Pěkně popořadě.


čtvrtek 29. října 2015

43/52: Mramorovaná "tvarohová" bábovka

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Tvarohovou báboku jsem měla ráda, co vám budu nalhávat, ale tvaroh není nic zdravého a hlavně není veganský. Skvělou alternativou za něj je tofu tvaroh, který směle s pár úpravama můžete použít na všechny slané i sladké dobroty. Tato bábovka nemá chybu. Je výtečná, tvarohová a kombinace s rumem, rozinkami a kakaem je slastná!!! :-) Krásný den :-)

úterý 27. října 2015

Špaččí smaženice

Vhodné pro:
Vegetarian 
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Houbová smaženice či praženice vždy patřila k  mým oblíbeným podzimním pochoutkám.Snažila jsem si ji upravit do veganské podoby, ale prostě mi pokaždé přišlo, že jí něco chybí, i když míchaná tofíčka mám zmáklá dokonale a i v případě veganského leča je výsledek výtečný, tak u té smaženice to prostě bez vajíčka nebylo ono. Tak jsme si s manželem vytvořili vlastní verzi smaženice, která nestojí na vajíčkové chuti a je prostě dokonalá. Vyzkoušejte :-).
Na smaženici si připravte (2 porce):

neděle 25. října 2015

42/52: Jablečný štrůdl

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez cukru

Jako malá jsem jablečný štrůdl nesnášela. Mamka se nás skoro každý víkend ptala, co má upéct za buchut. Já s bráchem skandovala, že chceme bábovku a mamka skoro vždy upekla štrůdl. Má ho prostě nejradši a tak bábovka málokdy vyhrála. No v dospělosti se můj pohled na štrůdl změnil a mám ho opravdu moc ráda, nejen ten klasický jablečný, ale hlavně makový či ořechový, i když těm spíš říkám záviny. No ale abych se dostala k jádru pudla... Listové těsto jsem zatím neobjevila bez palmového tuku a jelikož se snažím vyhýbat i jemu, naučila jsem se tento jednoduchý veganský recept na štrůdl, který zvládnete raz dva a je výborný. 

Na těsto si připravte:

pátek 23. října 2015

Vegankou od narození: rozhovor s Karolinou

Když někomu řeknu, že jsem vegan a že tímto směrem chci vést i své děti, nejčastěji se setkám s názorem, že děti nemohou být na veganské stravě zdravé. Znám spoustu veganských maminek, jež vychovávají k veganství i své děti, ale to pro dost lidí nic neznamená a stejně oponují tím, že se nedostatky veganské stravy projeví ve zdraví až v dospělosti. Proto jsem pátrala a nyní vám přináším první rozhovor z nové rubriky, kdy vám postupně představím dospělé vegany, kteří se vegansky stravují celý život.
První celoživotní vegankou je sympatická, dvacetiletá slečna Karolina, u které je nejzajímavější to, že i její maminka, lékařka, je od dětství vegetariánkou, která odmítala již v dětství i mléčné výrobky.
Nyní ale již přenechám prostor Karolině.

Karolino, první otázka se bude týkat tvé rodiny. Jsi v rodině jediná veganka, případně, jak se tvoji nejbližší stravují?

středa 21. října 2015

Bombus tyčinky - recenze

Dneska mám pro vás moc příjemnou recenzi v podobě RAW energetických tyčinek značky Bombus, které mám moc ráda. Jsou pro mě výbornou svačinkou a nouzovkou, kterou pořád nosím u sebe, když s malou vyrážíme na procházku, výlet či do města. 
Bombusky existují ve čtyřech variantách - klasické, pro děti, slim a proteinové. Nejdéle na trhu jsou právě klasické bombusky a věřím, že je již většina z vás zná. Postupně vám představím všechny varianty a příchutě tyčinek a přidám i svůj osobní názor a hodnocení. Jelikož ne všechny tyčinky mohu ochutnat, protože se vyhýbám kokosu, tak tyčinky s kokosem, banánem a exotickým ovocem otestoval můj manžel.  

pondělí 19. října 2015

41/52: Marinovaná červená řepa

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Sezona červené řepy je v plném proudu a je na čase vyzkoušet něco nového, netradičního. Červená řepa je prostě božská a dokonalá a kdo tvrdí opak, tak ten ji jen neumí správně připravit! :-) Nevěříte? A zkoušeli jste už například bořšč, bábovku, polévku či brownies? Ne? Tak určitě vyzkoušejte a vězte, že vezmete řepu namilost i pokud jste ti největší odpůrci.
Marinovaná řepa se klasicky servíruje s kozím sýrem a piniovými oříšky, já si (jak už je u mě zvykem) variantu opět upravila a velmi jsme si s manželem pochutnali. Opravdu si řepu připravte den předem, protože odležení dodá řepě na dokonalosti.

Suroviny:

sobota 17. října 2015

Václavkový guláš

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Bezlepkové
Intolerance laktózy

Venku je krásně sychravo, dokonalé dušičkové počasí. A i když je už půlka října, tak právě teď jsou pařezy obsypány václavkami. A pokud patříte mezi milovníky hub, tak nazujte gumáky a vyražte do lesa. Počasí je dokonalé pro houbaření, jen to chce teplé oblečení! A odměnou vám může být například hrnec tohoto skvělého václavkového guláše.... A vařte rovnou z dvojité dávky, protože guláš je stejně nejlepší uleželý.... :-)

Suroviny:

úterý 13. října 2015

Živá strava jednoduše a levně - recenze

Další kuchařskou knihou, kterou vám chci představit je nová RAW kuchařka od autorky Lisy Viger Živá strava jednoduše a levně, kterou vydalo nakladatelství Synergie, kterému tímto děkuji za recenzní výtisk.
 Opět začnu titulní stranou, která je barevná, designově krásná a lákavá. Obliba nakladatelství v měkkých vazbách přetrvává i u této kuchařky. Myslím si, že hlavní strana přímo koresponduje s poselstvím autorky a nádherně knihu vystihuje - čistota, barevnost, čerstvost a jednoduchost - přesně taková jsou i RAW jídla, které vám Lisa představuje.

neděle 11. října 2015

Polévka z muškátové dýně

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Bezlepkové (krutonky z bezlepkového chleba)
Intolerance laktózy

Polévek z dýně Hokkaido je nespočet. Já jsem se letos rozhodla dát šanci i jiným druhům dýně. Velkým překvapením pro mne je muškátová dýně, která je nádherně voňavá a snad i chutnější než populárnější Hokkaido. Však vyzkoušejte sami :-).

Suroviny (zhruba 4 větší porce):

středa 7. října 2015

40/52: Polévka z červené řepy

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Toto je jednoznačně můj objev letošního podzimu. Něco tak dobrého, snadného a sezónního jsem dlouho neměla. O to větší překvapení je, že tuto polévku mi připravila k obědu moje mamka, která po třech letech snad konečně přijala fakt, že nejím maso a snad poprvé mi připravila veganský oběd (nepočítám návštěvy, kdy jsme přijeli na oběd a bylo mi řečeno "Koupila jsem ti zeleninu, něco si z ní uvař.").

Suroviny: