sobota 27. října 2018

Čokoládový nepečený dort

Vhodné pro:
Vegan 
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez lepku
Bez vajec
Bez mléka

Tento dort jsem připravila svému manželovi na oslavu narozenin, kde kromě nás byl i můj brácha s ženou a manželova rodina. Všichni dort moc chválili a byli nadšení. Tofu čokoládovou vrstvu jsem ochutnala na dortíkách od kamarádky Klárky a tak moc mi zachutnala, že jsem se rozhodla udělat něco jako cheesecake... Výsledek je úžasný.....


Suroviny:

neděle 14. října 2018

Nadýchaný perník

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje
Bez vajec
Bez mléka

Receptů na perník tu mám několik. Každý je trošku v něčem jiný. Tato varianta je taková moje vzpomínka na dětství. Perník s čokoládou a kokosem patřil mezi moje favority. A strašně ráda jsem si kupovala perník bez náplně, který byl celý v čokoládě a obalený v kokosu, myslím, že se prodává pořád, ale není veganský... Mňam. No tento perník veganský je, je i krásně nadýchaný a moc dobrý. A karob mám v perníku raději než kakao. Dodá mu takovou skvělou chuť ;-)

Suroviny:
2 hrnky špaldové mouky

středa 10. října 2018

Banánová bábovka

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez palmového oleje

Krásný sluneční den.
Víte, že exotickému ovoci moc neholduji. Zvlášť kvůli ekologické stopě. Někdy ale banány dostaneme a tak je dobré mít v záloze pár receptů, kam s nimi. Tato bábovka je jednoduchá, že ji zvládne i tříleté dítě (s dohledem rodiče) a díky tomu, že je bez cukru, tak vhodná i pro ty nejmenší. Vyzkoušejte a dejte vědět.

To, aby se nemuselo použít žádné sladidlo, je dáno tím, že se použijí opravdu přezrálé banány. Pokud použijete ne tak sladké, můžete trošku něčím dosladit. Záleží na vás ;-).

sobota 6. října 2018

Superpotraviny z Vitalvibe

V červnu jsem dostala možnost ochutnat produkty firmy Vitalvibe, které dlouhodobě řadím jako k těm nejkvalitnějším na českém trhu. Nechala jsem si čas a prostor na to, abych všechny produkty ochutnala a otestovala, aby byla moje recenze co nejkvalitnější. Mezi tím jsem stihla odrodit :oD a přiznám se, že jsem některé kousky dojídala až v posledních týdnech.

Konopné semínko - konopné semínko řadím k tomu nejlepšímu, jaké jsem kdy měla. Na konopných semínkách opravdu doma ujíždíme a jíme je téměř každý den a proto dbám na kvalitu. Vitalvibe je opravdu špička.

Proteinové nápoje od firmy Sunwarrior - měla jsem možnost vyzkoušet 6 příchutí. Základem proteinů je buď protein z hnědé rýže nebo z hrachu, příchutě jsem měla vanilkové, čokoládové a mocha. I když běžně preferuji čokoládu, proteiny mi více chutnaly vanilkové. Ale všechny hodnotím kladně, neboť mi přijde, že žádný neměl takovou podivnou pachuť, jaká je u ochucených proteinů obvyklá. Nejméně mi chutnala příchuť mocha.