sobota 28. února 2015

Kaše z celého zrna se švestkovým rozvarem

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Makrobiotické
Problémy se žaludkem
Diabetes

Makrobiotické snídaně jsou trošku náročnější na přípravu, ale když si vše předem připravíte, ráno Vám nezaberou více než 5 minut. Ze začátku pro mě bylo nemyslitelné, abych si dávala nesladkou kaši a už vůbec, abych si připravovala kaši z celého zrna, ale jakmile si člověk zvykne, rychle si tu chuť oblíbí. Popíšu Vám základní recept, který se dá různě obměňovat, aby zůstal zachována kvalita jídla, doporučuji kaši nepřislazovat, ale pokud toto neřešíte, klidně si kaši doslaďte podle své chuti.

Suroviny (2 porce):

čtvrtek 26. února 2015

Pomazánka z ječmene

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Makrobiotické
Diabetes

Když vařím obiloviny, tak jich uvařím vždy víc a ze zbytků dál tvořím pomazánky, karbenátky či připravuji kaši na snídani. Na obilovinách je skvělé té, že skoro nic nestojí a z jednoho balení máte jídla na týden :-). Vyzkoušejte tuto jednoduchou a dobrou pomazánku :-). S domácím kváskovým chlebem a zeleninkou připravíte chutnou svačinu či studenou večeři.

Suroviny:

SEMIX recenze a SOUTĚŽ

Posouvám soutěž, v sobotu končíme :-)

Firma SEMIX je česká firma sídlící v Oticích, která se zabývá výrobou bezlepkových potravin, mussli, vloček, kaší, směsí na chleba a dalších celozrnných pochutin. Nabízené produkty jsou různorodé a vybere si každý. Mezi nabízenými pochutinami najdete BIO i nebio produkty, dobroty slazené i nedoslazované cukrem, bezlepkové i s lepkem.
Stránky obchodu jsou stručné, jasné, přehledné a dobře členěné. Líbí se mi, že nákupem od SEMIXu podporuji českou firmu a produkty jsou cenově velice výhodné. Pokud se podíváte na nabídku firmy, můžete si všimnout, že nabízené produkty si opravdu může dovolit každý (skoro každý). A v případě, že nevíte co ochutnat, doporučuji vyzkoušet jeden ze čtyř výhodných balíčků - ať už bezlepkový, dětský nebo balíček s názvem Reduktant či Starter. Výhodou těchto balíčků je totiž to, že jsou ještě levnější. Cena balíčků je okolo 250 Kč, přičemž obsah produktů je v ceně alespoň o 100 Kč vyšší. A to se vyplatí :-).
Navíc má firma i bonusový program a vy můžete sbírat body, které můžete později přeměňovat v hodnotné dárky.
A jak může vypadat objednávka od firmy SEMIX? Třeba podobně jako ta moje :-).

A teď pár slov k vyobrazenému zboží.

středa 25. února 2015

9/52: Lívance z fermentované rýže

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Diabetes
Bez cukru


Dnešní den je jako dělaný na další recept do roční výzvy :-). Určitě jste si všimli, že jsem si oblíbila jednoduché, rychlé, ale chutné recepty. Jinak tomu nebude ani dnes, kdy Vám přináším senzační recept na bezlepkovou verzi lívanců na které nebudete potřebovat nic víc než rýži a rýžovou mouku :-). Jen předem upozorňuji, že na tento recept si musíte vyhradit alespoň dva dny, doporučuji si rýži uvařit ve čtvrtek odpoledne, aby Vám stihla do sobotního rána krásně zfermentovat a vy si mohli udělat originální sobotní snídani.

Fermentací dojde u rýže k tomu, že se rýže stane snadněji stravitelná a nasládlá, čímž si ušetříte přidání sladidel :-). Fermentace (kvašení) se využívá např. při přípravě amasaké.

neděle 22. února 2015

Makrobiotický talíř 1

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Makrobiotické

Zase po čase se snažím najet na makrobiotický režim, potřebuji trošku odlehčit stravu. Dnešní oběd byl po čase ukázkový, tak přidávám jako inspiraci pro Vás všechny :-).
Dnešní nedělní oběd s asistencí manželovi maminky - kapustové karbenátky, restovaná muškátová dýně a cizrna a jako příloha bezpoluchý oves s miso pastou, sypaný řeřichou. Ideálně k jídlu podávejte ještě trošku čerstvého salátu nebo pickles.

Kapustové karbenátky
Ideální je mít zbytek uvařené kapusty nebo čehokoliv jiného, většinou dělám tzv. zbytkové karbenátky, ať už ze zeleniny či z luštěnin.

pátek 20. února 2015

Patates sto forunu

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Za vznešeným cizím názvem nečekejte nic světoborného. Jedná se o recept na pečené brambory po Řecku. Recept jsem objevila kdysi dávno na internetu a vypsala si jej na svůj "TO DO" list, že jej prostě musím vyzkoušet. K přípravě jsem se dostala až po více letech a o to víc se, jako milovnice brambor na tisíc způsobů, proklínám. Jsou totiž úžasné. A vůbec nejsou pracné (jak už to tak u pečených brambor bývá).

Suroviny:

středa 18. února 2015

Jáhlové koláčky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Problémy se žaludkem
Bez cukru

Dnes mám pro Vás netradiční recept na koláčky, které jsou zcela bezlepkové a veganské. Tento recept zajisté ocení i maminky, protože v něm není přítomný ani žádný cukr a sladkosti náplně je docíleno pouze sušenými datlemi / rozinkami.

úterý 17. února 2015

8/52: Vindaloo

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy
Bezlepkové

Dnes Vám přináším další recept z celoroční výzvy a to recept na veganskou verzi indického oblíbeného pokrmu vindaloo. Jedná se o velmi pikantní pokrm, který Vás zaručeně zahřeje :-). Pokud máte rádi indickou kuchyni, recept určitě vyzkoušejte. Inspirací mi byl tento recept, který jsem si ale zjednodušila a doladila podle vlastních chuťových preferencí.

Suroviny (2 - 3 porce):

pátek 13. února 2015

Bramborový guláš

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Bezlepkové
Intolerance laktózy

Bramborový guláš, to je jedno z nejlevnějších jídel, která znám. Stačí opravdu pár surovin a můžete vykouzlit lahodný gulášek, kterým asi nepohrdne nikdo. Abych pravdu řekla, tak i v dobách, kdy jsem jedla maso, jsem v bramborovém guláši nemusela párky ani podobné jiné uzeniny, proto je nepoužívám ani nyní. Jediné co přidávám, tak je trošku sojového granulátu, abych přidala nějakou bílkovinu (a pro ty, kteří teď budou bědovat, že sója není zdravá podotýkám, že sojový granulát či sojové kostky používám tak jednou za čtvrt roku, což si myslím, že je více než malé množství sóji :-) ). Prozradím vám i typ na zahušťování guláše bez lepku, které navíc podtrhne typickou gulášovou chuť a dotáhne chuť k dokonalosti...
A pro milovníky "masových" chutí doporučuji vyzkoušet guláš ze seitanu, jehož recept najdete ZDE. Je to recept mého manžela, který jej během let vypiloval k dokonalosti a musím se pochlubit, že tento recept již u mnoha našich přátel zakořenil a vaří si jej sami :-).
Tak, ale teď už k tomu bramborovému :-), aneb jak říkáme u nás k brgulu :-) (br = bramborový, gul = guláš) :-).


Suroviny (cca 4 porce):

čtvrtek 12. února 2015

Mramorovaná bábovka

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Bábovky patří u nás doma k top moučníkům. Můj manžel se může po mramorovaných bábovkách utlouct a tak jsem se rozhodla, že mu zas po čase jednu upeču. Ve vegan verzích je skoro vždy vejce nahrazeno banánem, který doma nejíme. Proto stále hledám recept, který by se nejvíce podobal té "vaječné" verzi a přitom v těstě nebyl použitý banán. Dnes jsem vyzkoušela tuto bábovku, která je velice chutná a díky jablečnému pyré není suchá a určitě ji budu péct častěji. Těsto se při pečení krásně nafouklo a bábovka, i když dosahovala před pečením pouze do poloviny formy vyskočila do plna :-).


Suroviny:

středa 11. února 2015

Biosféra

Dalším obchodem, který jsem pro Vás měla možnost otestovat je Biosféra. Jedná se o internetovou prodejnu zdravých produktů, která Vás překvapí především velkým výběrem a velice dobrou cenou. V porovnání s kamennými obchody je většina produktů levnějších a nákup se proto vyplatí.
Myslím si, že Biosféra je skvělou volbou pro ty, kteří bydlí např. na malé vesnici a nabídka zdravých výživ v okolí není nijak velká. A navíc při objednávce nad 1500 Kč je poštovné zdarma - a ti, kteří se stravují zdravě mi jistě dají za pravdu, že 1500 Kč za větší nákup není zas tak moc.
Můj nákup vypadal takto :-). Přišly mi samé dobroty.... :-) Komunikace s obchodem byla rychlá a příjemná, objednávka mi přišla třetí den po objednání (pátek objednáno, úterý ráno u nás zvonil pošťák :-) ).

pondělí 9. února 2015

7/52: Knedlo-zelo veselého čuníka

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Tento týden jsem se rozhodla vyzkoušet recept, na který si brousím zuby už dlouho. Není jím nic jiného, než veganská podoba klasického českého jídla vepřo-knedlo-zelo. A jaký je výsledek? Výtečný! Pokud máte rádi českou kuchyni, určitě vyzkoušejte tuto variantu se seitanem.

Suroviny:

neděle 8. února 2015

TOP veganské palačinky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Dlouho jsem zkoušela a hledala ten nejlepší recept na veganské palačinky, který by byl zdravý, palačinky se netrhaly a byly chuťově srovnatelné s palačinkami vaječnými s mlékem.
Po mnoha úpravách jsem konečně doladila recept k dokonalosti. Perlivá voda pomůže s nadýchaností palačinek, vanilková hraška zas perfektně nahradí vajíčko, rum dodá nádhernou vůni a špetka soli zvýrazní sladkou chuť. Však neváhejte a vyzkoušejte sami :-).

Suroviny (16 palačinek):

čtvrtek 5. února 2015

6/52: Kynutá hvězda

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Další recept, v pořadí již šestý, do letošní výzvy. Není jim nic jiného než veganské kynuté těsto. :-)

Kynuté těsto je taková vyšší cukrářská.... Dlouho se mi nedařilo, ale jak člověk přijde na ty správné vychytávky a objeví dokonalý recept, je to hračka. Dnes jsem se pustila do úprav svého oblíbeného těsta do veganské verze. Těsto obstálo na jedničku a polahodí doufám nejen žaludek, ale i oko. Tak (nejen) vegani směle do toho! Stojí to za to :-).


Suroviny:

úterý 3. února 2015

Bioden nezklamal ani napodruhé

O produktech z Biodenu jsem tu již psala v prosinci v tomto článku. Jelikož se jedná o můj asi nejoblíbenější internetový obchod, další objednávka na sebe nenechala v novém roce dlouho čekat.
A co mi přišlo protentokrát?
Kešu máslo