pondělí 30. června 2014

Pohanková pomazánka

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové (zvolit vhodné pečivo)
Diabetes

Moji milí čtenáři,
omlouvám se, ale poslední dobou nějak nestíhám přidávat tolik receptů a článků, kolik bych chtěla. Léto, prázdniny, teplo, všude plno sezónního ovoce, už asi půl roku jsem bez funkční trouby a taky jsem byla na dovolené. Poslední dobou málo vařím, málo peču. Většina mého "vaření" spočívá v tom, že nakrájím meloun, jahody či zeleninu a jím :-). Sem tam si připravím hummus, baba ghanuž či jinou pomazánku. Dnes přináším recept na jednu jednoduchou, zbytkovou (když zbyde troška pohanky) pomazánku. Chutí mi velmi připomíná škvarkovou, ale je fakt, že už je to hodně dávno, co jsem škvarkovou jedla... Ale každopádně jde o moc dobrou a chutnou pochoutku. Vyzkoušejte :-)

úterý 17. června 2014

Ume-sho-kuzu

Někdy jsou dny, kdy člověku není nejlépe. Rozhodla jsem se Vás seznámit s recepty na léčebné nápoje, obklady atd, které mám vyzkoušené a jsou výbornou alternativou ke klasické medicíně.
Začněme dnes takovým universálem a to je UME-SHO-KUZU.

Nebojte, není to žádné děsivé zaklínadlo. V překladu je to UME(umeboška) - SHO (shoyu, sójová omáčka) - KUZU (škrob).
UME-SHO-KUZU se používá na:

  • průjmy
  • záněty střev a žaludku
  • oslabenou imunitu
  • vyživuje
  • problémy s žaludkem a trávicí soustavou

pondělí 9. června 2014

Proč jsem začala zdravě jíst...

Rozhodla jsem se, že zveřejním i svůj příběh toho, co mě motivovalo začít jíst tak, jak teď jím... 

Moji pravidelní čtenáři zajisté ví, že jsem až do svých cca 19 ti let jedla zcela normálně (i když o změny jsem se pokoušela již od 15ti, ale o tom později), jak já říkám "klasicky česky" - knedlíky, maso několikrát denně, bílé pečivo, tuny sladkostí, ovoce a zeleninu méně, z luštěnin jsem znala jen hrách v podobě hrachové kaše, čočku v podobě čočky na kyselo a fazole v uzené polévce, každý týden moučník, každý den mléko či mléčný výrobek, uzeniny a tak dále...

Prostě většinu věcí bych již dnes nejedla, ale dřív mi na tom nepřišlo nic divného. A to že jsem bývala nemocná? A kdo ne? A že to bylo často? Ale vždyť všichni jsou často nemocní... 

úterý 3. června 2014

RAW i neraw kuličky

Poslední dobou mám pocit, že moje příspěvky na blogu jsou dost neosobní a taky, že bych ráda trochu pozměnila styl psaní a přispívání.
Letní dny jako by pozměnily můj jídelníček, kdy se mi nechce vařit a ani nemám na vařené jídlo chuť. A když už, tak si ráda dám studený těstovinový salát, vlažné risotto a další ryze letní jídla.
Ráno většinou začínám kaší. Je to rychlý způsob, jak dostat něco do žaludku. Navíc ráno chodím běhat a právě na kaši v kombinaci s ořechy, semínky a ovocem mívám největší chuť. Kde jsou ty časy, kdy jsem se cpala chlebem s máslem a šunkou... Dnes by mě podobné jídlo nejspíš uzemnilo na celý den...
Ranní kaše je skvělá, ale obvykle po ní mívám velice brzy hlad a proto zhruba po dvou hodinách svačím. I svačiny jsou u mě dost monotónní a nejčastěji sahám po ovoci, oříškách či nějakých RAW dobrotách. Nyní si opravdu libuju v RAW (i neRAW) kuličkách, které jsou jako stvořené do krabičky do práce.

Vzhledem k tomu, že se ze zdravotních důvodů vyhýbám citrusům, banánům, kokosu a kakau (a většina RAW se stravujících mixuje ve velkém právě tyto ingredience), zkouším stále nové a nové kombinace. Mezi nejoblíbenější kombinace patří tyto... Ty s kokosem jsou opravdu delikátní a manželovi je občas připravím a sama si zobnu také... :-)

Vyzkoušené kombinace:
1) mák - datle - sezam - pšeničné klíčky - pekanové ořechy
2) datle - kešu - káva
3) kokos - mandle - fíky
4) mák - švestky - vlašské ořechy
5) meruňky - kešu - datle
6) kokos - sušené mango - slunečnicová semínka
7) meruňky - mandle - datle - slunečnicová semínka - moruše

Vždy to dělám od oka... Dám si nějaký základ (většinou datle / švestky / meruňky) a přidám ořechy, dochutím nějakou třetí chutí a pořádně rozmixuju. Když necháte ovoce či ořechy přes noc odmočit, tak vám kuličky budou držet dobře tvar. Pokud nebudete odmáčet, tak stačí přidat pár kapek vody a krásně se vám hmota spojí.
Kuličky připravené do práce. Datle, kešu, slunečnice a káva. Obalované v pšeničných klíčcích. Kontrola kvality proběhla (viz pravý dolní roh :-D )

Jakmile budete s hmotou hotoví, vytvarujte kuličky, které můžete libovolně obalovat v pšeničných klíčcích, skořici, kakau, kokosu, rozsekaných oříšcích apod...

Já si kuličky připravuji večer, dám do ledničky a další den mám super svačinku do práce.

A jaké kombinace máte rádi vy?