úterý 23. prosince 2014

Vánoční Kuba

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

V předvečer Štědrého dne Vám narychlo přináším recept na tradiční české vánoční jídlo a to na houbového Kubu. Vyzkoušejte mou veganskou verzi. Zajisté nebudete litovat.
Základ je v tom dát do směsi hodně opečené cibulky, česneku a směs hodně okořenit. :-)

Suroviny:
500 g uvařených krup
1 hrnek sušených hub
1 hrnek mražených hub
3 cibule
5 stroužků česneku
kmín
majoránka
sůl
pepř
2 lžíce sušené cibulky
1 lžička hřibového koření
1 lžička sušeného zeleninového bujonu
olej

úterý 16. prosince 2014

Ořechová a semínková másla od BIODENu

Poslední dobou, jako by se strhla lavina s ořechovými a semínkovými másly. Zejména mezi vegany, vegetariány a sportovci narážím čím dál častěji na zdravou závislost. A přitom to začalo tak nevinně... Viníkem je arašídové máslo, pochoutka, která k nám přišla z USA. To jste si buď zamilovali a jedli po tunách, nebo naopak. Já jsem patřila ze začátku k té druhé skupině - burákové máslo mi nechutnalo. Podotýkám, že ani arašídy nejsou moji favorité, tak jsem to nijak dál neřešila.
Později jsem se ale čím dál častěji setkávala s pozitivními ohlasy na arašídová másla (zejména ta kvalitnější, v bio kvalitě a často dražší), postupně k nim přibývaly nové a nové druhy. V současné době najdete na trhu snad jakékoliv máslo, nejen ořechové, ale rovněž semínkové - mandlové, vlašské, dýňové, z meruňkových jader, sezamové (tahini), konopné, slunečnicové, lískooříškové, kešu a mnohá další.

Moje zamilovanost začala v momentě, kdy mi kolegyně dala v práci ochutnat křupavé arašídové máslo (crunchy). Ta chuť, to bylo něco tak jiného oproti těm dřívěji ochutnaným obyčejným arašídovým máslům, že jsem se rozhodla dát jim druhou šanci. A začala jsem ochutnávat. Mezi mé nejoblíbenější patří kousky z webu BIODEN a to konkrétně značky Meridian a Sun and seed - máslo z vlašských ořechů v RAW kvalitě, arašídové crunchy máslo a mandlové máslo.
Máslo z vlašských ořechů v RAW kvalitě jsem již stihla vyzkoušet i při pečení vánočního cukroví - jako součást náplně do zdravějších košíčků. Ale jinak je konzumuji především v kaších, kde mi dělá problém dát do misky jen jednu polévkovou lžíci :-). To si pak dělám superkombo, kdy si uvařím ovesnou kaši, přidám lžíci másla z vlašáků, zasypu to nasekanými domácími vlašáky, pokapu olejem z vlašských ořechů a k tomu přidám ještě naklíčenou pohanku, chia semínka, lněná semínka a sezam. Jo a taky nějaké to ovoce :-). No a co... jsou přeci vánoce, ne? :oD
A proč vůbec konzumovat máslo z vlašských ořechů? V čem jsou vlašské ořechy tak prospěšné?

čtvrtek 11. prosince 2014

Vánoce - Zdravější košíčky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Intolerance laktózy

Jako malá jsem zbožňovala u babičky takové malé, čokoládové košíčky ve kterých byl cítit rum a bylo tam spousta oříšků. Jaké bylo moje zděšení, když jsem si asi v 15ti letech přečetla recept... Samý tuk, cukr, vajíčka a spousty dalšího, takže ve výsledku nešlo o nic moc zdravého. Letos jsem si řekla, že bych mohla košíčky vyzkoušet a udělat jejich zdravější verzi. Povedly se na jedničku!


Suroviny:
Linecké košíčky:

úterý 2. prosince 2014

Stávám se veganem

Mou recenzi knihy "Stávám se veganem" si můžete přečíst na stránkách Klubu knihomolů ZDE.
Zdroj: grada.cz

Zima z pohledu makrobiotiky

I když zima z pohledu makrobiotiky je již v plném proudu (od 15. listopadu a trvá do poloviny února), je jistě vhodné připomenout si, jak se co nejvhodněji v tomto období stravovat.
Zima patří k energii vody a proto je nutné se zaměřit především na posilování ledvin a močového měchýře.
Jistě jste si již všimli, že s příchodem zimy má tělo čím dál více chuť na teplá, smažená, ale i pečená jídla více než v jiném ročním období. A je to logické, chce se zahřát :-). Rovněž i více toužíme po odpočinku, i když málokdo si ho opravdu v předvánočním čase dopřeje, že?
Zdroj: digimania.cz

  • Chuť převažuje slaná.