úterý 27. prosince 2016

Luštěninové pomazánky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bezlepkové
Bez palmového oleje
Bez pšenice
Bez sóji

Krásný vánoční den, vám přeji. Ježíšek už donesl vše, co zvládl pobrat a rychlostí blesku se blíží konec roku a s ním spojené oslavy. Často se připravují různé chlebíčky, jednohubky a další dobroty, proto dnes přináším dva recepty na rychlé a chutné pomazánky z luštěnin, které mohou být chutnou a zdravou alternativou ke klasickým pomazánkám. Ať vám chutná!

Pomazánka z červené čočky

100 g červené čočky v suchém stavu (uvařit)
1 lžíce lahůdkového droždí (bez sladu je bezlepkové)
2 lžíce tahini
1 lžíce plnotučné hořčice
1 lžička koření Sbohem soli Pikantní (nebo jiné oblíbené koření)
sůl
1 cibule
(případně trocha vody na rozředění)

Všechny surovinydát do mixéru a rozmixujte na oblíbenou konzistenci.


Pomazánka z bílé fazole

100 g bílých fazolí v suchém stavu (uvařit)
1 lžička Curry koření
1 lžíce Umeocta

Nic víc, nic míň. Rozmixovat a nechat vychladit :-). V případě, že se vám bude pomazánka zdát tuhá, přilijte trošku vody (může být klidně ta co zbyde po uvaření fazolí)

čtvrtek 22. prosince 2016

Kimchi burger

Vhodné pro:¨
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Myslím, že tenhle recept přijde vhod. Nevím, jak u vás, ale u nás se kolem Vánoc jí hlavně cukroví, tak jsem pěkně přeslazená a ráda si dopřávám slané dobroty. Třeba výborný kimchi burger. :-)

Musím říct, že můj život bez kimchi byl neúplný. Fakt. Na opuštěný ostrov s sebou beru hromadu kimchi a sušených nakládaných rajčat (chcete recept, jak nakládáme rajčata? Teda spíš, jak je nakládá manžel?) a myslím si, že bych si dokázala vychutnat i kůru ze stromů, pokud by k tomu bylo kimchi :D. Napadlo mě zkusit dát kimchi do burgerů a je to prostě fenomenální kombinace. Vyzkoušejte i vy, zvlášť pokud milujete pikantní a výrazné chutě, stejně jako my.

Fazolový burger (8 ks):

pondělí 19. prosince 2016

Kapr je tradice! Opravdu?

Další z povídacích článků se bude týkat nejkrásnějšího svátku roku a to Vánoc. Já osobně miluji celý advent a celý rok se těším, jak budu zdobit dům, balit dárky, zdobit stromeček, péct cukroví, poslouchat koledy, sledovat vánoční filmy (nejraději mám ty nejvíc kýčové americké typu "Budiž světlo", "Láska nebeská", "Vánoce naruby", "Čtvery Vánoce", "Vánoční prázdniny" a nesmí chybět ani "Sám doma", z českých pak nejsou Vánoce bez "Tři oříšky pro Popelku" anebo ruského "Mrazíka". No a k dobrému filmu patří dobrý vánoční punč nebo svařák a miska (nebo dvě) cukroví.

Smyslem tohoto článku je hlavně to, ukázat vám, jaké jsou ty opravdové tradiční české vánoce. Ve svém okolí znám spoustu lidí, kteří na Vánoce jí kapra jen proto, že je to tradice, tak pojďme se společně podívat do minulosti.

Podotýkám hned na úvod, že jídla se měnila podle geografických poloh a jiná jídla se servírovala na Valašsku a jiná v Praze :-).

Dnešní nejtypičtější vánoční večeří je rybí polévka, kapr v trojobalu nebo na černo a bramborový salát. Ryba se přitom na vánočním stole objevila až v 19. století, přičemž kapr to nebyl (spíš pstruh, úhoř, štika, lín). Kapr skončil na vánočním stole až na konci 19. století a to nejčastěji připravovaný na černo či na modro, smažený v trojobalu se začal podávat až ve 20. letech 20. století a tradice se uchytila až v 50. letech, tudíž jde opravdu o mladou tradici.
Tradice bramborového salátu je zhruba stejně mladá jako tradice kapra v trojobalu a dorazila k nám nejspíše z Vídně.

pátek 16. prosince 2016

Domácí prací prášek

Dneska z trochu jiného soudku... Nebudeme vařit, ale vyrábět. A to domácí prací prášek...

První ze série domácí drogerie. Tento prášek je inspirovaný vícero recepty a upravený tak, aby účinně vypral barevné i bílé prádlo. Velké dík patří především moji milované Klárince, která mě naučila používat perkarbonát a TAED a vyřešila tak můj problém s flekatým prádlem :-). Děkuji, beru.

V případě silně znečištěného prádla doporučuji přidat více perkarbonátu. Pokud budete prát silně znečištěné prádlo na více než 60°C (například pleny), stačí pouze perkarbonát, u nižších teplot je potřeba přidat TAED v poměru k perkarbonátu zhruba 1:20 (5 %). Na běžné skvrny a znečištění stačí níže uvedený recept. Na konci máte i zobrazení, na kolik vyjde jedna prací dávka.

Všechny suroviny na výrobu domácího pracího prášku jsem koupila na eshopu Ekokoza, mýdlo kupuji od firmy Madal z jejich ekologické řady.

Na prací prášek si připravte:

úterý 13. prosince 2016

Kváskové pečení - recenze

Po delší době opět jedna recenze kuchařky. Tato se od ostatních píše skoro sama, protože kniha "Kváskové pečení" od Jane Mason, kterou vydalo nakladatelství Slovart, je dokonalá.
Jistě si už věrní fanoušci všimli, že miluji kváskové pečení a proto jsem s nedočkavostí očekávala tuto kuchařku. Trošku jsem doufala, že kniha bude obsahovat i jiné využití kvásku než jen na chleba.
Designově je kniha jednoduchá, ale krásná. Žádné zbytečnosti, jen prostě fotky pečiva chladnoucího na mřížce či rozkrojeného na prkénku. Důraz je kladen na pečlivé a zároveň nepřeplácané fotografie. Minimalismus a čistota, tak bych popsala tento styl :-).

pondělí 12. prosince 2016

Zelné kapsy

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez palmového oleje

V záplavě sladkých vánočních receptů přijde jistě vhod jeden slaný. Miluju kynuté pečivo, zvlášť teď, když jsem se naučila veganské verze, které chutí předčí ty neveganské. A tak vám přináším jeden vyladěný recept na zelné kapsy, které jsou skvělé na různé párty nebo třeba na Silvestra. I přesto, že jsou dobré i druhý den, doporučuji je péct čerstvé, tak vyniknou nejvíce. 

Suroviny:

neděle 11. prosince 2016

(ne)vinné hvězdičky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Letos mám upečených 6 druhů cukroví, z toho perníčky ještě nemám nazdobené. Už mi chybí jen datlové hvězdičky a budu mít až do 23. prosince od pečení oraz. Poté peču ještě vánočku. :-) No a jelikož jsem si ze začátku myslela, že letos kvůli omezením (nesmím kokos, vanilku, citrusy, kakao) bude vánoční cukroví dost smutné, ale podařilo se mi poskládat několik druhů, které jsou chuťově tak skvělé, že ani nevadí, že nemohu výše uvedené suroviny. Dlouho jsem nepekla vinné cukroví, tak jsem po letech oprášila recept. No a musím říct, že v jednoduchosti je krása a tyto vinné hvězdičky jsou toho důkazem. 3 suroviny a pak obalit v moučce se skořicí. Rozpadají se v puse. Jen nevím, zda vydrží do Vánoc :-D.
Suroviny:

sobota 10. prosince 2016

Vánoce - Datlové sušenky

Vhodné pro:
Vegetarian
Vegan
Vhodné pro lidi s intolerancí laktózy
Recept na tyto skvělé a chutné sušenky pochází z Bioabecedáře od Hanky Zemanové.
Jedná se o receptík, který je bez cukru. Jediným sladidlem je datlový sirup a sušené datle. Pokud máte rádi zdravé sušenky, stejně jako já, tak je vřele doporučuji k vyzkoušení! Nejsou sladké, chutnají božsky po datlích a datlový sirup chuť jen násobí. Určitě zmizí ze špajzky dřív než myslíte!

pondělí 5. prosince 2016

Masarykovo cukroví

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy
Bez pšenice

Dlouho jsem měla tento recept v repertoáru, ale až letos jsem se dostala k vyzkoušení. Velká škoda.... Ne nadarmo patřilo toto cukroví k nejoblíbenějšímu cukroví našeho prvního pana prezidenta Tomáše Garyka Masaryka. Hledáte-li netradiční, nenáročné, ale báječně voňavé a chutné cukroví, vyzkoušejte tuto klasiku. Já si recept upravila do veganské podoby a i jsem si ji trošku ozdravila :-). Vejce jsem nahradila mandlovým máslem a klasickou bílou pšeničnou mouku špaldovou v kombinaci s čirokovou, která má krásně ořechovou chuť. Pokud ji nemáte, klidně použijte pouze špaldovou, ale až narazíte na čirokovou mouku, tak ji rozhodně vyzkoušejte :-).
No a teď už k samotnému receptu... :-)

Suroviny:

čtvrtek 1. prosince 2016

Linecké cukroví

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Bez palmového oleje
Intolerance laktózy
Bez cukru
Bez pšenice
Bez sóji

Upřímně jsem si myslela, že je to nereálné. Upéct dobré linecké cukroví, které je pro mě spolu s perníčky a rohlíčky symbolem vánoc, ve veganské verzi bez palmového oleje a cukru... No a jde to... Sice se pár pokusů moc nevyvedlo, ale tato podoba je finální a jsem s ní spokojená. Ale nikomu nebráním udělat si klasiku :-) s cukrem, pšeničnou moukou a ztuženým tukem... Jen jsem chtěla variantu, kterou si může dát i S. a hlavně co nejvíc cruelty free :-). Doporučuji péct tak 7 dní před Vánoci :-).
 Suroviny (zhruba 40 slepených kousků):