čtvrtek 9. července 2015

Tortila s mangem podle mého Viktorka :-)

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Dnes mám pro Vás rychlý recept, který mi manžel připravuje už roky. Na tomto jídle se dá dobře mapovat můj vývoj. Nejprve mi manžel tortilu připravoval s kuřecím masem, později s goody foody a tatarkou a nyní se sójovými kostkami či marinovaným tofu a sojanézou.
Recept není nic světoborného, ale do takovýchto veder je to ideální a díky mangu a salátu skvěle osvěžující oběd či večeře.... Vyzkoušejte a uvidíte sami :-).
Tato fotka je vege s goody foody, ale dávám to sem kvůli hezčímu vzhledu, protože jsme měli žlutější mango, tak to vypadá na řezu lépe než na první fotce :-).

Suroviny:

tortily (pozor ne všechny jsou vegan!)
mango
naložené sojové kostky
sojanéza
hlávkový salát

Postup je jednoduchý. Doporučuji den dopředu si namarinovat sojové kostky v oblíbeném koření. Druhý den sojové kostky opečte na pánvi. Mezitím si nakrájejte na menší kousky hlávkový salát (nebo ledový) a mango. Tortily opečte, potřete sojanézou, položte na ně salát, opečené sojové kostky a mango. Nyní tortilu zarolujte a servírujte.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den