úterý 8. prosince 2015

Vánoce - Důlkové rozinkové koláčky

Vhodné pro:
Vegan
Vegetarian
Intolerance laktózy

Další letošní cukrovíčko :-). Opět se jedná o zdravou veganskou verzi. Tuto si zamilujete. Koláčky jsou díky rozinkám krásně vláčné a slaďoučké a přitom vydrží opravdu dlouho a jsou prosté od cukru. A vzhledem ke složení si myslím, že jej můžou i opravdu malé děti, zhruba od 1,5 roku. Koláčky je možné konzumovat ihned, pokud je chcete upéct dopředu, doporučuji tak týden.

Suroviny (cca 42 ks):
125 g rozinek
trocha vody
špetka soli
100 g kokosového tuku nebo rostlinného oleje 
60 g sladěnky
250 g špaldové mouky
175 g mletých ovesných vloček
60 g oříšků

Rozinky spaříme a krátce povaříme v trošce vody se špetkou soli. Krátce povařené rozinky scedíme a přidáme tuk a sladěnku a na mírném plameni rozpustíme. Poté rozinky s tukem a sladěnkou rozmixujeme na kaši. V míse promícháme špaldovou mouku, ovesné vločky a namleté oříšky. Nakonec vmícháme do moučné směsi rozinkovou kaši a vypracujeme vláčné těsto, které necháme alespoň 30 minut odpočívat. Kdyby se vám zdálo těsto moc tuhé, přidejte trošku vody.
Poté z těsta tvarujeme kuličky, do kterých rukojetí vařečky uděláme důlky. Pečeme při 160°C asi 12 minut. Po upečení důlky naplňte marmeládou a nechte zatuhnout.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář. Pokouším se odpovídat na všechny, jen mi to někdy trvá, tak případně poprosím o shovívavost. :-) Krásný den